• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Sayfa seçerek arama yapma

serkan-1

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
10
Excel Versiyonu
Office 2019 EN
Konuyu Başlatan
Ekli dosyada sayfa seçerek ve seçilen sayfalarda istenilen sütün bilgilerine göre ama nasıl yapabilirim?
Arama sayfasında gerekli açıklamalar yapılmış ve buton konulmuştur

Ekli dosyalar

• Sayfa seçerek arama yapma.xlsb
    66.5 KB · Gösterim: 9
Aranacak sayfa ve Gösterilecek Sütunlar ile ilgili düzenleme yaptım incele dönüş yap.Aranacak Bilgi kısmında hangi sütundaki bilgiyi arayacaksın o belli değil.

Ekli dosyalar

• Sayfa seçerek arama yapma (1).xlsb
    71.2 KB · Gösterim: 8
Arama sayfasına istenilen bilgileri açıkladım.

Ekli dosyalar

• Sayfa seçerek arama yapma (1).xlsb
    120.6 KB · Gösterim: 8
Aranacak sayfa ve Gösterilecek Sütunlar ile ilgili düzenleme yaptım incele dönüş yap.Aranacak Bilgi kısmında hangi sütundaki bilgiyi arayacaksın o belli değil.

İstenilen bilgileri sayfada açıkladım. Bütün bilgiler yazmaktadır.

Serkan bey kafam çok karıştı siz comboboxlara hangi veriler gelecekse görsel veya net açıklama yapar mısınız. Ben tam anlayamadım.

yusuf bey son excelde görsel ve açıklama yaparak nasıl olmasını açıkladım ekteki görselde excel sayfasında bulunan ön kısım

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    95.3 KB · Gösterim: 14
İncele eksikleri ve yanlışları bildir tam olmadı yavaş yavaş olacak inşallah.

Ekli dosyalar

• Sayfa seçerek arama yapma (1) (1).xlsb
    129.3 KB · Gösterim: 4
Yusuf bey öncelikle elinize sağlık. D sütunu görünmüyor. gösterilecek sütünlarda hangisi seçilince seçilen sütunların bilgileri bilgi panelinde görünecek. arama yapmıyor ve veriye git diyince seçili hücreye gitmiyor. Boyama işlemini seçili hücreye yapmalı sütunu tamamen boyuyor.

Ekli dosyalar

• D Sütunu görünmüyor.png
    D Sütunu görünmüyor.png
    60.3 KB · Gösterim: 6
  • Gösterilecek Sutünlar.png
    Gösterilecek Sutünlar.png
    109.1 KB · Gösterim: 6
Serkan bey bir inceleyin çoğunluğunu hallettim, dönüş yapın.

Ekli dosyalar

140.8 KB · Gösterim: 5
Yusuf bey, elinize sağlık şekil almaya başlamış.
arama işleminde bazen hatalar veriyor ve seçimi satır olarak değil de seçtiğimiz hüçreye gitmesini istiyoruz.
Boyama işlemi de seçilen hücreye olursa daha çok güzel olacak

Ekli dosyalar

• Sayfa seçerek arama yapma-1.xlsb
    132.9 KB · Gösterim: 4
  • seçim.png
    seçim.png
    34 KB · Gösterim: 3
Sayfa içindeki başlık isimlerini sütunlar sayfasına eklememiz lazım onun için kullanılan tüm başlıkları bildirmen lazım.

Sayfa içindeki başlık isimlerini sütunlar sayfasına eklememiz lazım onun için kullanılan tüm başlıkları bildirmen lazım.
Yusuf bey sutunlardaki başlıklar değişkenlik gösterdiği için sadece sütun başlıklarınından seçim yapılmalı.. A sütünü, B sütünü.... Şeklinde seçim yapılmalı.

O şekilde sütun içindeki hücreyi bulamayız başlık lazım.

A,B,C olarak yeni başlık ekledim senin dediğin şekilde ancak böyle olur incele.

Ekli dosyalar

141.3 KB · Gösterim: 1
A,B,C olarak yeni başlık ekledim senin dediğin şekilde ancak böyle olur incele.
Yusuf bey, kullanmakta olduğumuz bir kaç sayfayı örnek olarak ekledim. Eklediğim sayfalardan arama yapmak, bulunanı ve bulunmayanı farklı renklerde boyayarak verileri belirlemek istiyorum. Ekte olan sayfa en son çalışma yaptığınız çalışmaya eklenmiştir.

Ekli dosyalar

• Sayfa seçerek arama yapma.xlsb
    128.7 KB · Gösterim: 2
Bu hali ile inceleyin.

Ekli dosyalar

• Sayfa seçerek arama yapma (2).xlsb
    117.8 KB · Gösterim: 6
Aranan kelimeyi eksiksiz yamalısınız eksik yazarsanız kelimeyi listeler ancak hücreye gitmez ve boyamaz.

Aranan kelimeyi eksiksiz yamalısınız eksik yazarsanız kelimeyi listeler ancak hücreye gitmez ve boyamaz.
Yusuf bey bulunan verilerde sadece ilk seçimi boyama yapıyor ve veriye gidiyor. aynı isimdeki veriler sıralandığında seçtiklerimizin hücresine gitmiyor ve boyamıyor.

Konuyu okuyanlar

Geri