• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Satın alma listesi oluşturma ve kaydetme

dogancagiran

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,

Satın alma listesi şeklinde bir excel dosyam mevcut. Firmada satın alımları amatörce kaydediyorum. Sipariş sayıları 1000 adet olunca excel dosyasında sorunlar oluşmaya başladı. Örneğin Ürün bilgileri girerken formülde bozulma, tarih yazarken sorun oluşması, tabloyu aşağı doğru ilerletmek için kopyalama yapma ve pdf cıktısı almada sorun yaşıyorum. Vba bilgim yok olur mu bilmiyorum ama olursa problemler halledilirse çok minnettar olurum.

1- Vba ile bir pencere oluşturulup bilgileri sayfalara otomatik yazma.
2- Ürün adı, Lokasyon ve Sipariş veren kısımlarına filtre uygulayıp pdf çıktısını uygun bir klasöre pdf olarak kaydetmek. Örneğin Talep Eden3 isimli kişinin aldırmış olduğu tüm siparişeri belirlenen bir klasöre pdf olarak kaydetme

Bu iki sorunu halledebilirsek iş yüküm çok büyük oranda hafifleyecek. Yardım eden tüm arkadaşlar için şimdiden çok çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• SATIN ALIM LİSTESİ.xlsx
    341.8 KB · Gösterim: 17
Çözüm
Merhaba,
Yapılmasını istediğiniz işlemleri daha detaylı vermelisiniz.Siz projeye başlayıp bir noktaya getirdikten sonra yardım sağlanabilir.Ancak bu şekilde siz sıfırdan program yazdırmak istiyorsunuz.Müsait olan arkadaşlar elbet yardımcı olacaklardır.
Merhaba,
Yapılmasını istediğiniz işlemleri daha detaylı vermelisiniz.Siz projeye başlayıp bir noktaya getirdikten sonra yardım sağlanabilir.Ancak bu şekilde siz sıfırdan program yazdırmak istiyorsunuz.Müsait olan arkadaşlar elbet yardımcı olacaklardır.

Çözüm

Konuyu okuyanlar

Geri