• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü sap işlemleri

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

MUSTAFAA

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
4
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
merhabalara ekte size bir dosya paylkaşmaktaYm dosyanın içinde sap den dosyayı almaktadır. sonrasında aldığı dosyaları excele direk aktarmasını rica ediyorum bunun için nasıl bir yol izlemem gereklidir excel sayfamda yan olarak 4 adet sayfa açması

DOSYA İSİMLERİ :
fns1-9-2021.xls
fns1-9-2022.xls
fns-9-9-2021.xls
fns-9-9-2022.xls

sAYFA İSİMLERİDE AYNI OLMASINI İSTEMEKTEYİM.

Ekli dosyalar

• tedarik makro.xlsm
    7.8 KB · Gösterim: 9
excel sayfası mı excel çalışma kitabı mı açmak istiyorsunuz? sayfa demişsiniz ama workbook ismi yazmışsınız

4 adet dosya var isimleri yukarda hocam. Onları paylaştığım excelde yol uzantisida var oradaki uzantidaki 4 dosya var sap çektiği ondiayalarin isimlerinde var kodların içinde onları calistirdigim makro sayfasında açmasını istiyorum yan sayfa olarak

ekli dosyanızda hiç bir şey yazılı değil. yol dediğiniz c:\..... şeklinde bir yazı olması gerek o da yok tekrar soruyorum. 4 tane çalışma kitabı oluşturulmasını mı yoksa aynı workbook içinde yan yana 4 sayfamı

Sesion diye başlayan kodlarda var hocam c:/... Yol uzantısı ek olarak birzdan yoluda paylasiyir olacağım.

Yol : C:\Users\maydin\Desktop\GENEL-GIDERLER HAZIRLAMA\harun bey\

yan yana açılanak dosya isimleri:

fns1-9-2021.xls
fns1-9-2022.xls
fns-9-9-2021.xls
fns-9-9-2022.xls

doğru mu anladım

Ekli dosyalar

• tedarik makro.xlsm
    15.4 KB · Gösterim: 1
Hocam dediğiniz kodları yapıştırdım ama burda şu şekilde bir haya vermektedir.

1665310836377.png

1665310797741.png

excele bir bak sayfalarda söylediğin isimlerde sayfa var mı yok mu resimdeki gibi
1665311024839.png

yol verdiğine göre workbook açılacak sanırım

1665311114294.pngyok hocam ama sadece sayfa açmasını istemiyorum ben bu isimdeki dosyaları sayfa olarak açmasını istemekteyim. sap den alıım 4 dosya var.xls formatında bu dosyaları çalışma excelimde sayfa olarak açmasını istemekteyim.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Burda bir formatım var ama burda yer seçiyorum ben seçmeden direk o dosyaları çekmesini istemekteyim tek bir makro ile tüm işlemleri halletmek istiyorum.

şimdi anlaşalım madde madde gidelim.

1-SAP tan 4 adet isimlerini yazdığın xls uzantılı çalışma kitabın var
2- Bu çalışma kitapları belirttiğin YOL da bulunmakta
3- Bu Kitapların ilk sayfalarındaki bilgileri şu anda kullandığın çalışma kitabı içine aktarmak istiyorsun ve sayfa isimleri de aynı olsun diyorsun
Doğru mudur?

itapların ilk sayfalarınd
3- Bu Kitapların ilk sayfalarındaki bilgileri şu anda kullandığın çalışma kitabı içine aktarmak istiyorsun ve sayfa isimleri de aynı olsun diyorsun
Doğru mudur?

Bu dosyalarda sadece tek sayfa vardır.

dosya içeriği budur zip olarak paylaşmaktayım. Sap kodlarını suanda if koydum çalışmamaktadır.

4cu olarak tek makro çalıştırarak tum işlemleri yapmasını şstiyorum.

1665311608429.png

Ekli dosyalar

• harun bey.zip
    14.6 KB · Gösterim: 1
kodu deneyin
Sub Klasor()
Dim yolana As String
Dim arr()
arr = Array("fns1-9-2021.xls", "fns1-9-2022.xls", "fns-9-9-2021.xls", "fns-9-9-2022.xls")
For i = 0 To UBound(arr)
' Dim diaFolder As FileDialog

' Open the file dialog
'Basla:
On Error GoTo Hata

' Set diaFolder = Application.FileDialog(msoFileDialogFolderPicker)
' 'diaFolder.AllowMultiSelect = False
' diaFolder.Show
yolana = "C:\Users\maydin\Desktop\GENEL-GIDERLER HAZIRLAMA\harun bey\"
'yol = diaFolder.SelectedItems(1)
yol = yolana & arr(i)
kitap = Dir(yol & Application.PathSeparator & ".", vbDirectory)

Do While kitap <> ""
If kitap = ThisWorkbook.Name Then GoTo ResumeSub:
i = i + 1
Range("AH" & i) = kitap

ResumeSub:
kitap = Dir

Loop
Next i
' Set diaFolder = Nothing

Call Aktar

Columns("AH").Clear

Exit Sub

Hata:

MsgBox "Klasör seçilmedi!"
' GoTo Basla

End Sub

sizin gönderdiğiniz kod ile denemenizi yapın olmaz ise yenisini yazalım

sizin çalışıyor dediğiniz örnek hata olmamalı istediğiniz yerden call Klasor yazarak çağırabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• tedarik makro.xlsm
    14.4 KB · Gösterim: 1
hocam yol belli olduğu iiçin seçim yapmak istemiyorum. direk yol içindeki dosyaları çekmek istiyorum gönderdiğiniz doysadada bu koda çalışmamaktadır.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri