Çözüldü Run Time Error 13 Type Mismatch Hatası

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Kokorecci

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
44
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
1713907302365.png
böyle bir hata alıyorum bu nedir ustalarım
1713907353251.png
ofis versiyonumda bu bu konuda ne yapmam gerekiyor işin içinden cıkamadım

Çözüm
Uygulamanızı geliştiren kişiden destek alın. Kusura bakmayın, barındırdığı güvenlik açıkları ve tehdit unsurlarını göz önüne aldığımda şahsen sandbox ve sanal makine üzerinde dahi bulundurmayacağım bir yapı için çözüm geliştirme şansım yok.

SNNAY

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
139
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Ekli dosyayı görüntüle 25271
böyle bir hata alıyorum bu nedir ustalarım
Ekli dosyayı görüntüle 25272
ofis versiyonumda bu bu konuda ne yapmam gerekiyor işin içinden cıkamadım
Veri türü uyumsuzluğu kaynaklı bir sorun. Çekilecek değerin türü ile ilgili olabilir. Sayfada metin olan ama kaydederken sayı olarak kaydetmeye çalıştığınız yada tam tersi bir veri çakışması . Hataya neden olan kodu kontrol edin, uyumsuz bir tür dönüşümü varsa, uygun bir tür dönüşümü işlemi kullanın. Örneğin, bir metni bir sayıya dönüştürmek için CInt, CLng, CDbl gibi fonksiyonlar mevcut.

Kokorecci

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
44
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Hiç anladığım bir konu değilki bu dosya veri çekiyordu google güncel leke yaptıkdan sonra meydana geldi selenyumla veri çekiyor bunu benim düzeltmem imkansız

SNNAY

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
139
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Yeni sürümlerde selenium eklentisi sanırım çalışmıyor. Chrome tarayıcınızı kaldırın ve eski sürümlerden birini yükleyerek deneyiniz.

atoykan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
129
Excel Versiyonu
Office 2019 EN
Selenium sorunları ile ilgili olarak videoyu izleyin.
Bir diğer çözüm de Python kodunuzun en sonuna boş input() metodunu eklemek şeklinde bir çözüm hatırlıyorum ancak çok emin değilim. Malesef şu an araştırma şansım yok ama size yol gösterebilir.

Kokorecci

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
44
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Veri türü uyumsuzluğu kaynaklı bir sorun. Çekilecek değerin türü ile ilgili olabilir. Sayfada metin olan ama kaydederken sayı olarak kaydetmeye çalıştığınız yada tam tersi bir veri çakışması . Hataya neden olan kodu kontrol edin, uyumsuz bir tür dönüşümü varsa, uygun bir tür dönüşümü işlemi kullanın. Örneğin, bir metni bir sayıya dönüştürmek için CInt, CLng, CDbl gibi fonksiyonlar mevcut.
hocam bu dosyayı ben sizi göndersem uygulaya bilirmiyiz

Ekli dosyalar

• veri çekerken verdiği hata.xlsb
    1.2 MB · Gösterim: 5

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,969
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Heralde artık internetten güncel treiber indirilmiyor bende o sayfa kapanmış yani unuttum ama bilgisayardaki bir klasöre atılan dosyayı söylüyorum.

Kokorecci

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
44
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Heralde artık internetten güncel treiber indirilmiyor bende o sayfa kapanmış yani unuttum ama bilgisayardaki bir klasöre atılan dosyayı söylüyorum.
yani bunun için bir işlem yapılması zor diyorsunuz 2 ci butona calıştırınca sıkıntı yok veri cekiyor ama 4 düncü yü basınca calışmıyor

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,969
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
yani bunun için bir işlem yapılması zor diyorsunuz 2 ci butona calıştırınca sıkıntı yok veri cekiyor ama 4 düncü yü basınca calışmıyor
Açıklamalar yapıldı zaten.Selenium problem.Yazmışlar zaten eski chrome yükleyin diye.Ayrıca yazdığım gibi belirttiğim indirme sayfasıda kapanmış bu demek oluyorki seleniumun pili bitmiş anladığım kadarıyla.

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,969
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Ayrıca unuttum ama diğer butonlar selenium ile alakalı değil hata veren alakalı yinede unuttuğum için emin değilim.

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,969
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Düzeltme şimdi tekrar aratınca bir Almanca sayfadan link buldum ordan alttaki linki vermişler.Ordan treiberi indirip deneyin güncel olanı.

Kokorecci

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
44
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Düzeltme şimdi tekrar aratınca bir Almanca sayfadan link buldum ordan alttaki linki vermişler.Ordan treiberi indirip deneyin güncel olanı.

Bunların hepsini denedim 64 oaşnalırn hepsini croheme 124.0 kusur
lu olmuyor

atoykan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
129
Excel Versiyonu
Office 2019 EN
Uygulamanızı geliştiren kişiden destek alın. Kusura bakmayın, barındırdığı güvenlik açıkları ve tehdit unsurlarını göz önüne aldığımda şahsen sandbox ve sanal makine üzerinde dahi bulundurmayacağım bir yapı için çözüm geliştirme şansım yok.

Çözüm

Kokorecci

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
44
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
teşekürler hocam

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar