• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü renklendirme yapamıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

cenqiz

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
2
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
kolay gelsin arkadaşlar gece 12 saat çalışan bir personelin hücresini koyulaştırmak istiyorum olmuyor örnek ekte mevcut yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• 2024 YILI YENİ SON BOŞ PUANTAJ CETVELİ.xlsx
    29.1 KB · Gösterim: 6
kolay gelsin arkadaşlar gece 12 saat çalışan bir personelin hücresini koyulaştırmak istiyorum olmuyor örnek ekte mevcut yardımcı olursanız sevinirim
sorunuzu anlamadım hangi hücre neyden büyük olursa neresi renklenecek. tüm satır mı yoksa o hücre mi ???

herhangi biri 200 personel için bir ay içerisinde gece geldimi 12 yada 8 saat o hücreyi koyulaştırmak istiyorum sadece dolguda oluyor buda belirgin olmuyor

herhangi biri 200 personel için bir ay içerisinde gece geldimi 12 yada 8 saat o hücreyi koyulaştırmak istiyorum sadece dolguda oluyor buda belirgin olmuyor
Kontrol ediiniz

Ekli dosyalar

• Bakınız 2024 YILI YENİ SON BOŞ PUANTAJ CETVELİ.xlsx
    28.6 KB · Gösterim: 4
benim hatam kusuruma bakmayınız anlatamadım sanırım elinize sağlık söyle bir durum var kişi gündüz geldiğinden hücre beyaz gece geldiğinden siyah ile belirtmem lazım örnek bir makro kodu var benimkine olmadı onuda paylaşayım isterseniz buna göre siyah olarak değiştirsek güzel olur tşk ederim

Ekli dosyalar

• renklendirme TEST.xlsm
    16.9 KB · Gösterim: 7
Eklediğiniz puantaj dosyasında giriş çıkış saatleri yazmamakta sadece çalışılan süre mevcut istediğiniz olay, akşam 18:00 sabah 08:00 arası çalışanların hücrelerini Siyah zemin Beyaz yazı yapmaksa bu olmaz yok sadece 12 saat çalışılmış ise renklensin diyorsanız yapılır.

Eklediğiniz puantaj dosyasında giriş çıkış saatleri yazmamakta sadece çalışılan süre mevcut istediğiniz olay, akşam 18:00 sabah 08:00 arası çalışanların hücrelerini Siyah zemin Beyaz yazı yapmaksa bu olmaz yok sadece 12 saat çalışılmış ise renklensin diyorsanız yapılır.
kişi zaten çalışmış sadece puantaja renklendirme lazım yukarıda VBA çalışması yapılmış örnek bulunuyor bunu sadece seçtiğim hücreye yapmasını istiyorum gündüz çalışan beyaz zaten var sadece gece çalışan siyah renge boyanması lazım bukadar

kişi zaten çalışmış sadece puantaja renklendirme lazım yukarıda VBA çalışması yapılmış örnek bulunuyor bunu sadece seçtiğim hücreye yapmasını istiyorum gündüz çalışan beyaz zaten var sadece gece çalışan siyah renge boyanması lazım bukadar

Ekli dosyalar

• BÇMLNDR.gif
    BÇMLNDR.gif
    1.8 MB · Gösterim: 9
    28.8 KB · Gösterim: 3
ilgili şahıslar (100 kişi diyelim) ayın 1 inde ve farklı günlerde gece geldimi siyah olacak gündüz beyaz olacak yukarıda örnek vba var boyama yapan sadece kodlama yada renklendirme olması lazım bu kadar başka bir şey yapılmayacak

ilgili şahıslar (100 kişi diyelim) ayın 1 inde ve farklı günlerde gece geldimi siyah olacak gündüz beyaz olacak yukarıda örnek vba var boyama yapan sadece kodlama yada renklendirme olması lazım bu kadar başka bir şey yapılmayacak
BU dediğiniz işlemi hangi dosyada yapacak o dosyayı ekleyin

cenqiz bey anlaşamıyoruz ilk mesajınızda eklediğiniz dosyada kim gece çalışmış belli değil sadece çalışılan saatler var ve ben 10. mesajda o dosyayı düzenledim zaten

cenqiz bey anlaşamıyoruz ilk mesajınızda eklediğiniz dosyada kim gece çalışmış belli değil sadece çalışılan saatler var ve ben 10. mesajda o dosyayı düzenledim zaten
yukarada söyledim arkadaşlar anlatamadım sanırım benim için sadece bir şahıs gündüz 12 saat geldimi hücresi beyaz zaten ama önemli olan gece geldimi sadece o hücreyi siyah yani koyu yapmak istiyorum örnek vba attım.Diğerleri tamam sıkıntı yok sadece ben mesela ayda 20 nöbete geldim bunun 10 gece oldumu hücreyi koyu ile belirtmek istiyornum. SNNAY siz yaptığınız elinize sağlık ama 12 hepsinde koyu yapıyor yukaradı belirttim tşk ederim

burada 12 yazdımı hepsi koyu SNNAY oluyor ama isteğe bağlı olarak istediğimi koyu istiğimi beyaz yapmak istiyorum çünkü 12 saat gündüz beyaz 12 saat gece oldumu koyu yapmak istiyorum olay bu

Ekli dosyalar

• puantaj-1.jpg
    puantaj-1.jpg
    49.2 KB · Gösterim: 4
burada 12 yazdımı hepsi koyu SNNAY oluyor ama isteğe bağlı olarak istediğimi koyu istiğimi beyaz yapmak istiyorum çünkü 12 saat gündüz beyaz 12 saat gece oldumu koyu yapmak istiyorum olay bu
Hocam bu dedigin icin kosullu bicmlendirmeye gerek yok ki. Bu hucrelerdeki kosullu bicimlendirmey kaldir. Gir dolgu ve yazi renginden isteğin rengi ver

Hocam bu dedigin icin kosullu bicmlendirmeye gerek yok ki. Bu hucrelerdeki kosullu bicimlendirmey kaldir. Gir dolgu ve yazi renginden isteğin rengi ver
hücrelerde formül olduğundan devre dışı işlem yapılmıyor enbaşta örneği var deneyebilirsiniz hocam

Ekli dosyalar

29.1 KB · Gösterim: 1
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri