• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Puantajdan Bordroya aktarma yaparken kod sorunu.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

talip21

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
170
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Hayırlı sabahlar sayın hocalarım.
Ekli dosyamda Personel bilgi dosyasında buton ile açılan userform da Bordro ve puantaja aktar butonuna bastığımda puantajda bordro sayfasına bilgiler aktarılmaktadır. Ama yıpranma kodunda bir sorun oluyor. Yaptığım denemelerde puantaj sayfasındaki formül ile bir bağlantılı hata var düşünüyorum. Ama diğer hücrelerde de formül var. Onlarda sorun çıkmıyor. Onlardan formül yıpranma hücrelerine yazıyorum. Sorun çıkmıyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• BBB (1) (2).xlsm
    82.9 KB · Gösterim: 15
Çözüm
Merhaba

Formülün boş yanıt dönmesi hesaplama hatasına neden oluyor. AR ve AS sütunlarında bulunan formüllerde gösterdiğim gibi "0" olarak düzeltirseniz program hata vermiyor.

1690813181091.png
Merhaba

Formülün boş yanıt dönmesi hesaplama hatasına neden oluyor. AR ve AS sütunlarında bulunan formüllerde gösterdiğim gibi "0" olarak düzeltirseniz program hata vermiyor.

1690813181091.png

Çözüm
Merhaba

Ekli dosyayı görüntüle 18954
Ahmet hocam merhaba. Hocam formülü denedim kod çalıştı. Allah razı olsun emeğinize sağlık. Teşekkür ederim.

Ayrıca bir hocamda aşağıdaki kodları denememi istedi oda oldu.
Userformda hatayı düzeltmek için.
"puantajdan_bordroya_aktar" isimli makroda
şu satır düzeltmesini yap ve dene
S1.Cells(sat_nO + 2, "D") = CDbl((vrT(i, 49) + vrT(i, 50))) 'izin+rapor
If vrT(i, 43) = "" Then vrT(i, 43) = 0 ' araya eklenecek
If vrT(i, 44) = "" Then vrT(i, 44) = 0 'araya eklenecek
S1.Cells(sat_nO + 3, "D") = CDbl((vrT(i, 43) + vrT(i, 44))) 'yıpranma günü

Allah tüm hocalarımızdan razı olsun. Hepsi elinden geleni yapıyor. İyi ki varsınız sayın hocalarım.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri