• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Programa yeni alan ekleyince çalışmıyor.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

himmgarip

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
762
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,

Ekte gönderdiğim dosyada internetten izleyerek bir şeyler yapmaya çalıştım. Takıldığım 2 yer var. Resimlerle detaylı anlatmaya çalıştım.

Excel konusunda çok zayıfım. İzleyerek forumdan okuyarak öğrenmeye çalışıyorum. Ürünler için "birim" sütunu oluşturmayı atladım. Ama daha sonra eklemeye çalışınca her şeyin düzeni bozuluyor ve nerelerde ne işlem yapıldığını çözemedim. Siz üstadlarımdan destek rica ediyorum. Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• Desktop (2).zip
    468 KB · Gösterim: 20
Çözüm

Sayın @himmgarip

Stok takip irsaliyeli hazırladığım dosya ektedir . Bir adet irsaliyeli satış sayfsı ekledim user formdada eklemeler yaptım bazı kodları değiştirdim sıkıntı olursa bakarız tekrar bende bi sıkıntı olmadı.
Zip dosyası hata veriyor açılmıyor ziplemeden paylaşırmısınız .

Merhaba,

Tekrardan yükledim. Resimlerle anlatmaya çalıştım. Bir bölümünü yaptım sadece resimlerdeki istediğim şeyler kaldı. İlginiz için teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Desktop.zip
    811.6 KB · Gösterim: 4
Sayın @himmgarip siz bu dosyayı olduğu hali ile kullanabiliyormusunuz. Tam olarak çalışıyormu. Stok bilgilerini ne zaman ne şekilde giriyorsunuz. İstediklerinizi yaptım ancak stok durumu için daha çalışılması gerekiyor gibi geldi bana.

Sayın @Adnan uygulama aktif çalışıyor. Stok ekleme yada çıkarmada problem yok.

üzerinde biraz çalışayım

Sayın @Adnan bey,

İrsaliyeli çıkışa mantık yürütemedim. Hem stoktan düşüp hem de irsaliye şablonuna nasıl atacağım. Bir irsaliye çıkışı yapıldıktan sonra tekrardan aynı işlem yapılırsa irsaliye içeriğini silecek ve tekrardan yapılan satışı irsaliyeye atayacak. Dosyayı güncel haliyle paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• STOK TAKİP EN SON YAPTIĞIM HALİ.zip
    166.9 KB · Gösterim: 3
İstediğiniz ürün fiyatlarına TL ekleme ve girilen fiyatların nokta veya virgül ayraçlı yapıldığında verdiği hataları düzelttim.

Ekli dosyalar

• STOK TAKİP.xlsb
    96.6 KB · Gösterim: 7
İstediğiniz ürün fiyatlarına TL ekleme ve girilen fiyatların nokta veya virgül ayraçlı yapıldığında verdiği hataları düzelttim.
Elinize sağlık çok güzel olmuş.

Ek olarak gönderdiğim ekteki resimlerde olan;
* listbox1 ve listbox2 deki verileri tek ya da çoklu olarak nasıl silebilirim?
* İrsaliyeli satış seçtiğimde satış ın yaptığı işlevi yaptırıp satış yapılan ürünleri irsaliyeye almak istiyorum bu mümkün müdür?

Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar

Ekli dosyalar

• Desktop.zip
    574.5 KB · Gösterim: 8
Son düzenleme:
yarın cevap vereceğim

Sorular
soru1 = Listbox1 ve Listbox2 den veri silindiği zaman sayfadanda silinmelimi veya hangi sayfalardan silinmeli?
soru2=İrsaliyeli satış süreci nasıl ilerliyor ve nasıl girilmeli detaylı bi bilgi verirmisiniz.

@Artemis hocam,

Listbox1 ve 2 de silindiğinde sayfalardan silinsin.

İrsaliyeli satışta herhangi bir kod yok. Oraya seçim olarak ben ekledim.

Satış işlemi gibi yapılan işlemi listbox2 ye alacak aynı zamanda irsaliye sayfasına listeleyecek. İkinci kez satış işlemi seçince irsaliye sayfası temizlenecek ve tekrar satış işlemleri oraya alinacsk.Ama şu var aynı anda birden fazla malzeme eklenebilir.

Ya da irsaliye ekranından ürünleri seçip çıkış stokunu yazacağım. Kaydet dediğimde listbox2 ye eklenip stoktan düşecek..

Aklıma şuan başka bir şey geldi. İrsaliyeye aktar adında bir düğme eklesek, Listbox2 den irsaliyeye aktarmak istediğimiz kayıtları seçtiğimizde o düğmeye basınca irsaliyeye aktarsa daha kolay olmaz mı acaba?

Başka bir sorun vardı onu da düzelttim ..text boxlara TL eklediğimiz için userformda ürün adedini ürün fiyatı çarpımı hata veriyordu ...TL metin olduğu için ....irsaliye meselesi de sizin dediğiniz gibi olabilir.

@Artemis hocam,

Beni en çok zorlayan konu irsaliye konusu. Bu konuda desteğinizi rica ediyorum. Bu konuya mantık çalıştıramıyorum.

Listbox2 deki ürünü seçip silme konusunda bir talepte bulunmuştum. Onu araştıra araştıra yaptım. Onu yapmamıza gerek kalmadı.

Emeğiniz için minnettarım. Saygılar.

İrsaliyeli Satış işlemini de doğrudan satış işlemi gibi kaydedebilirsin. İrsaliyeli satışta malla beraber irsaliyeli fatura düzenlenir
Normal irsaliye sevk içindir. Mal gönderilir. 7 gün içinde o firmaya başka irsaliye kesilmişse birleştirilir fatura edilir .

Sayın @Suskun

Bu konuda desteğinizi rica ediyorum. Bana sadece; müşteri geldiğinde aldığı ürün kalem miktarlarını (belki 1 belki 10 kalem) stoktan düşüp irsaliye sayfasına çeksin istiyorum.

Ahmet Önal isimli şahıs,

1000 adet kiremit
300 adet tuğla
5 adet fırça

aldı diyelim. Bu ürünler stoktan düşüp irsaliye sayfasına geçsin istiyorum. Sadece buna ihtiyacım var. Teşekkür ederim yardımlarınız için.

İrsaliyeli ürünler satış olmuyor ne yazık ki sadece depodan eksiliyor. Ayrı bir yerde fatura edilmesi için izlenmesi gerekir. İrsaliyeli fatura da dediklerinizi fatura olarak kaydedebilirsiniz. onu diyorum. Senin istediğin irsaliyenin amacı dışında öyle yapacağına fatura işlemi yap.

@Suskun hocam,

Ben sattığım ürünü aşağıdaki gibi bir şablona alıp hesaplatmak istiyorum sadece. Bundan 2 tane çıktı alacağım. Müşteri kardeşim sen bunları aldın fiyatı da bu. Biri müşteride kalacak birisi bende. Dediğinizi pek anlayamadım özür dilerim.

Güncelleme: Şimdi anladım @Suskun hocam. Evet sattığım ürünü dediğiniz gibi fatura yapmak istiyorum üstadım. Bu oluşan faturayı çıktı alacağım. Ben faturaya irsaliye deyip duruyorum. Özür dilerim.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    110.2 KB · Gösterim: 4

Sayın @himmgarip

Stok takip irsaliyeli hazırladığım dosya ektedir . Bir adet irsaliyeli satış sayfsı ekledim user formdada eklemeler yaptım bazı kodları değiştirdim sıkıntı olursa bakarız tekrar bende bi sıkıntı olmadı.

Ekli dosyalar

• STOK TAKİP İrsaliyeli.xlsb
    101.7 KB · Gösterim: 14
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri