Çözüldü Pivot Tabloda her kırılımın satırlarının önüne satır numarası ekleme...

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Serdar.K

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba, "Pivot Tabloda satırların yanına satır numarası ekleme" aynı konu başlığı bu adreste çözümlendi olarak işlendiği için ve çözüm ihtiyacımı karşılamadığı için tekrar konu başlığı açmak zorunda kaldım.

Öncelikle özet tablo bu sıralama işlemini her kırılımın alt üyelerine kendisi otomatik olarak yapamıyor mu.? (Ben yaptıracağım bir yer bulamadım..) Yada kırılım değişirken adet olarak (150-Kayıt gibi..) alt toplam aldıramaz mıyız..?

İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Çözüm
İş için yurtdışındayım ve bulunduğum bölgede internet erişimi hem altyapı hem buradaki yasal düzenlemeler nedeniyle oldukça sorunlu. Siteye bile takip etmek için arada bir ancak VPN ile ulaşabiliyorum. Ay başında dönmüş olmayı umuyorum ancak o zaman yardımcı olmaya çalışabilirim. Ancak SİZE başlangıç noktasında fikir vermesi açısından temel olarak kod şu şekilde olmalı:
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Serdar.K

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar üstte yazdığım soruna daha iyi bir çözüm bulunamazsa şu an nasıl yaptığımı izah etmek istiyorum sanıyorum pek çok kişinin işine yarayacaktır.

Öncelikle veri tabanımdaki saydırmak istediğim veri kolonunun (stok adı ve cari isim vs.) başına . (nokta) ilave ederek yeni bir kolon klonluyorum ve özet tablomda bu kolonları kullanıyorum. Sonra ekteki görselde gördüğünüz gibi (B14 hücresi için) =EĞER(EĞER(SOLDAN(C14;1)=".";1;0)=1;B13+1;0) Formülünü uyguluyorum. (Koşullu biçimlendirmeden B kolonuna değer "0" sıfır ise değer rengini beyaz yap derseniz sıfırlar görünmez)

Bu şekilde kırılım üyelerinin sayısını görebiliyorum. Umarım pivot table özelliklerinin kendi ayarları içinden yapmamıza olanak sağlayan bilgiyi bilen arkadaşlar gösterir.

Sağlıcakla kalın..

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    194.7 KB · Gösterim: 16

atoykan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
131
Excel Versiyonu
Office 2019 EN
Excel Pivot Tablolarında doğrudan SATIR numaralarını eklemek gibi bir seçenek bulunmamaktadır. Çözülen konudakine benzer şekilde formül ve yardımcı sütun ile çözüm sağlamışsınız. Bunun dışında tek alternatifiniz VBA ile yapmak olacaktır.

Serdar.K

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Excel Pivot Tablolarında doğrudan SATIR numaralarını eklemek gibi bir seçenek bulunmamaktadır. Çözülen konudakine benzer şekilde formül ve yardımcı sütun ile çözüm sağlamışsınız. Bunun dışında tek alternatifiniz VBA ile yapmak olacaktır.
Yanıtın için teşekkürler.. vba kodunda yardımcı olabilir misin?

atoykan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
131
Excel Versiyonu
Office 2019 EN
İş için yurtdışındayım ve bulunduğum bölgede internet erişimi hem altyapı hem buradaki yasal düzenlemeler nedeniyle oldukça sorunlu. Siteye bile takip etmek için arada bir ancak VPN ile ulaşabiliyorum. Ay başında dönmüş olmayı umuyorum ancak o zaman yardımcı olmaya çalışabilirim. Ancak SİZE başlangıç noktasında fikir vermesi açısından temel olarak kod şu şekilde olmalı:
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar