Çözüldü pivot tablo filitreleme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Kokorecci

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
44
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
ustalardan yardım bekliyorum bir data arşifim var arşif sayfasında tablo oluşturdum fakat yapmak istediğim filitre sayfasında işlemi yapmak isitiyorum ama beceremedim örnek olarak filitre sayfasını resim olarak yaptım işlemler filitre syafasında filitrelemek istiyom ama beceremedim
arşif sayfasına hergün yaklaşık 1000 SATIR eklenıyor şu an 4 binde falan ama bu ileride 50 binde olabilir 100 binde tablo olusturuken her eklenen veri otomatikmen arşif sayfasını yüklüyorum otomatik olarakdatablonunda kendi içine ekleme yapması yutubda seyrederek bişiyler yapmaya çalıştım ama bir yerde tıkanıyom beceremiyom
dosyamıda bozmak istemiyorum
şimdiden excelcozum ailesine ve gurub yöneticilerine ve yardımcı olan arkadaşlara teşekür ederim dosya biraz büyük olduğundan buradan direk almadı bu şekilde yaptım

arschimet

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
562
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Syn Kokorecci
Çok fazla veri ile uğraşacaksanız, database işlemleri için excel ile uğraşmanız ilerleyen zamanlarda size sıkıntı yaratacaktır. Bunun yerine Access ya da SQL üzerinde çalışma yapmanız işinizi kolaylaştırır.

Kokorecci

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
44
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Syn Kokorecci
Çok fazla veri ile uğraşacaksanız, database işlemleri için excel ile uğraşmanız ilerleyen zamanlarda size sıkıntı yaratacaktır. Bunun yerine Access ya da SQL üzerinde çalışma yapmanız işinizi kolaylaştırır.
Hocam onları bilmemki hep excel üzerinden analiz yaptığım için o konuları hiç bir bilgim yok ama bu konuda yardımcı olursanı sevinirim ana dosyada veriyi çekip daha sonra dediğiniz yere yükleyip oradan işlem yapıla bilirmi peki

ECH

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
8
Excel Versiyonu
Office 2019 EN
Bağımsız değişken dolu say fonksiyonu ile son satırı bul ve pivot tablaya uygula ..
Böylece kayıt sayısı otomatik olarak formülasyon yapılmış olur....

Kokorecci

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
44
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Bağımsız değişken dolu say fonksiyonu ile son satırı bul ve pivot tablaya uygula ..
Böylece kayıt sayısı otomatik olarak formülasyon yapılmış olur....
Ben o dediğinizi becerebilsem kendimi profesör ilan edeceğim

aygun07

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
9
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar