• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Personel Takip Programında İzin Belgelerini Excel veya PDF Olarak Alma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

merttr07

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
11
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Excel içerisinde statülere göre verileri doğru hücrelere alarak excel veya pdf olarak yıllık izin formu, ücretli, ücretsiz, memur yıllık izin formu, memur saatlik izin formunu ayrı ayrı doküman olarak nasıl ala bilirim. Statüleri de personellere göre işaretleyerek nasıl ala biliriz.

Ekli dosyalar

• Personel İzin Takip2 (3).xlsm
    446.1 KB · Gösterim: 86
Çözüm
Excel ve PDF butonlarını ayırdım ve birkaç kontrol ve yenilik ekledi.
Bu haliyle tamamsa çözümü işaretleyiniz.
Diğer talepler için yeni konu açınız.
sadece vardiyada yemek arası yok geri kalan da var. Çünkü vardiya 8 saat çalışıyor

Dosyaya çok sayıda işlem yapıldı.
Ücretli ve ve ücretsiz izinler için pdf oluşturma düzenlenmedi.
İŞÇİ SAATLİK ve GÜNLÜK ÜCRETLİ İZİN FORMU ve
İŞÇİ SAATLİK ve GÜNLÜK ÜCRETSİZ İZİN FORMU için
gün bazında işlem yapıldığında sorun yok ama saatlik izin buraya nasıl tanımlanacak.
Saatlik izin diye zaten ayrı bir bölüm var.
Orada da alınan saatlik iznin ücretli mi ücretsiz mi olduğu bilgisi yok.
İnceleyiniz.

Ekli dosyalar

• Personel İzin Takip3.xlsm
    476.1 KB · Gösterim: 12
Dosyaya çok sayıda işlem yapıldı.
Ücretli ve ve ücretsiz izinler için pdf oluşturma düzenlenmedi.
İŞÇİ SAATLİK ve GÜNLÜK ÜCRETLİ İZİN FORMU ve
İŞÇİ SAATLİK ve GÜNLÜK ÜCRETSİZ İZİN FORMU için
gün bazında işlem yapıldığında sorun yok ama saatlik izin buraya nasıl tanımlanacak.
Saatlik izin diye zaten ayrı bir bölüm var.
Orada da alınan saatlik iznin ücretli mi ücretsiz mi olduğu bilgisi yok.
İnceleyiniz.
*****İŞÇİ SAATLİK ve GÜNLÜK ÜCRETLİ İZİN FORMU (ucretli_izin) sayfasında burada sadece personel saatlik izin aldığında saati falan kesilmeyecek saatlik kullandığı izinin toplamı ve saatlik izin aralığı örneğin 10:00-14:00 veya 19:00-21:00 arası gibi saatlik izinde sadece buraya bilgi düşülecek.
********İŞÇİ SAATLİK ve GÜNLÜK ÜCRETLİ İZİN FORMU (ucretli_izin) izin türünde ücretli izin seçildiğinde bu sayfa dolacak ve kaç gün çıkılıyor ise gün yerine rakamla o yazacak tarih aralıkları yazacak bu.

************İŞÇİ SAATLİK ve GÜNLÜK ÜCRETSİZ İZİN FORMU (ucretsiz_izin) Burada ise sadece iki tanesi dolu olacak biri rapor olarak kalacak biride işleme girmek üzere insankaynaklarına gönderilecek.

***********Yazım hastası veya her hangi birşey olur diye ayrı ayrı butonlarda hem excel hem de pdf olarak

Formatların hiçbiri değişmemesi gerek emeğin için teşekkürler ama bir deneme yaptım hata aldım bilgin olsun.

AdsızA.jpgAdsız.jpg

Hata veren haliyle dosyayı paylaşın.
hangi işlemi yaptığınızda bu hatayı aldınız.

Ayrıca ücretli veya ücretsi izin seçildiğinde
saat aralığı girildiğinde
txtGunSayisi textboxında gün mü saatmi yazacak nasıl olacak.
tasarımınızda cbIzinTuru kısmından saatlik izin seçildiğinde txtGunSayisi saat hesaplanıyor,
diğer seçeneklerde ise gün hesaplanıyor.
Burada bir karmaşa var.
Bunun için cbIzinTuru alanından saatlik izin seçildiğinde
2 tane checkbox kullanılsa ve saatlik iznin ücretli mi-ücretsiz mi olduğu seçilse olmaz mı?

Ayrıca ücretli veya ücretsi izin seçildiğinde
saat aralığı girildiğinde
txtGunSayisi textboxında gün mü saatmi yazacak nasıl olacak.
tasarımınızda cbIzinTuru kısmından saatlik izin seçildiğinde txtGunSayisi saat hesaplanıyor,
diğer seçeneklerde ise gün hesaplanıyor.
Burada bir karmaşa var.
Bunun için cbIzinTuru alanından saatlik izin seçildiğinde
2 tane checkbox kullanılsa ve saatlik iznin ücretli mi-ücretsiz mi olduğu seçilse olmaz mı?
******** Ücretli veya ücretsiz izin saat gerek yok Gün yazması gerekiyor bu da İŞÇİ SAATLİK ve GÜNLÜK ÜCRETSİZ İZİN FORMU kısmında izin süresinde saat ve gün olarak belirtilmiş durumda.

***********txtGunSayisi ile saat ayıra bilirsek düzelmiş olur diye düşünüyorum. Ayrıca Bir Kullanılan Saatlik İzin txtsaat aça biliriz.

*************2 tane checkbox kullanılsa burada anlatmak istediğinizi tam olarak anlamadım. Ama Sistemi anlatayım belki kafanızda bir fikir oluşur. Personel Saatlik izin istediği zaman ücreti kesilmiyor mazeret iznine giriyor personel eğer bir ay içinde saatlik izin olarak toplamda 1 veya birden fazla iş gününü dolduracak saatlik izin kullanıldıysa saat toplamı kaç güne tekabül ediyorsa ücretinden kesilir. Bu da yok şuan programda toplam saat göremiyor ve kaç gün kesilmesi gerektiğini göremiyoruz. Ücretsiz izin ise günlüktür. Ücretli izin oda günlüktür. Personelin izin kullanım sıklığına bakar. Bu anlattığım duruma göre ayarlaya bilirsek sevinirim.

Hata veren haliyle dosyayı paylaşın.
hangi işlemi yaptığınızda bu hatayı aldınız.

En son paylaşmış olduğunuz dosyada isin oluşturmada excel ve pdf bastığımda o hatayı aldım.

Böyle deneyin.
hata alırsanız;
hagi veriyi girdiğinizde veya hangi işlemde, hangi botona bastığınızı belirterek
ayrıntılı açıklama yazın.
bende hiç sorun gözükmüyor.

Ekli dosyalar

508.6 KB · Gösterim: 8
Böyle deneyin.
hata alırsanız;
hagi veriyi girdiğinizde veya hangi işlemde, hangi botona bastığınızı belirterek
bende hiç sorun gözükmüyor.
ÜCRETLİ VE ÜCRETSİZ İZİN YERİNE YAZMIYOR YILLIK İZİN SAYFASINI DOLDURUYOR.

Sayın merttr07 ,
Öncelikle şunda anlaşalım.
detaylı bilgi verin.
hangi kaydı yanlış dolduruyor.
veya sizin girdiğiniz verilerle doldurulmuş dosyayı paylaşınız
ve şu kayıtta şöyle oldu,bu bu kayıtta böyle oldu diye detay verin.
Israrla belirtmeme rağmen
hata alırsanız;
ÜCRETLİ VE ÜCRETSİZ İZİN YERİNE YAZMIYOR YILLIK İZİN SAYFASINI DOLDURUYOR.
böyle olursa artık size yardımcı olamayacağım.
kalın sağlıcakla.

Sayın merttr07 ,
detaylı bilgi verin.

kalın sağlıcakla.
Anlaşıldı tamam bundan sonra daha dikkatli bir şekilde bilgi vermeye özen göstereceğim kusura bakmayınız.

Normal çalışan personellerde ücretli veya ücretsiz seçeneğini seçtiğimiz zaman excel veya pdf olarak evrak almak istediğimizde yıllık izin formatındaki dökümanı veriyor. Ücretli veya ücretsiz olarak döküman vermiyor.

Adsız.jpg
Bunu doldurması gerekirken

Sosyal İzin veya yıllık izin dolduruyor.

aAdsız.jpg
Bu dökümanı veriyor.

Sayın merttr07 ,
detaylı bilgi verin.

kalın sağlıcakla.
Hatayı çözdüm teşekkürler. İnceliyorum desteğiniz için çok teşekkür ederim. Tek Sıkıntı hem excel hemde pdf olarak ayrı ayrı butonlar olsa isteğe bağlı olarak ya excel yada pdf ala bilsek olma ihtimali var mı döküman alırken butona bastığımızda ikisinden de oluşturuyor. çünkü.

neymiş hata

Benden kaynaklı :D listbox yanlış seçim yapmışım. Programda bir sıkıntı yok yani süper çalışıyor.

Siyah ile işaretlediğim alan saatlik izinlerde
her 8 saat geçtiğinde günlük olarak 1 2 3 4 diye yazmasını istiyorum. Oda ancak aylık ola bilir. Örneğin Şubat ayında bir personel toplam 16 saat izin kulandıysa 2 günü kesilecek. Eğer 8 saat toplam kulandıysa 1 günü. Eğer 24 saat toplam kullandıysa 3 günü kesilecek. Buraya yazması gerekir. Onu nasıl yaparım. Bilmiyorum.

adadAdsız.jpg
Yeni aya geçildiğinde aynı şekilde Toplam Kullanılan Saatlik İzin 8 saati doldurduğunda 1 gün 16 Saat 2 gün 24 saat 3 gibi devam edecek 8 saatlik çalışmayı her aştığında gün kesmesi için veri atacak. Yıl dolduğu zaman yani yeni bir yıla geçtiğinde geriye dönük Yıllık İzin haric diğer tüm veriler sıfırlanacak.

Excel ve PDF butonlarını ayırdım ve birkaç kontrol ve yenilik ekledi.
Bu haliyle tamamsa çözümü işaretleyiniz.
Diğer talepler için yeni konu açınız.

Ekli dosyalar

505.5 KB · Gösterim: 21
Çözüm
Dosyada ufak bir düzeltme yaptım. tekrar indiriniz.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri