• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Permütasyon Kodunu Diziye Aktarma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

aliandic

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
halily Merhabalar hocam ben bir konu açmışdım permütasyon ile ilgili A sütunu bitince B sütununa B bitince C ye geçsin diye konu açmışdım sizde bana makro kodu vermişdiniz çok teşekkür ederim onun için fakat dizine aktarınca daha hızlı olduğunu söylemişdiniz dizine aktarma işini nasıl yapıcam acaba ?

1 - OutProc yordamı aşağıdaki gibi düzenlenmeli
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
ayrıca Dz dizisi modülde tanımlanmalı
2 - dim Dz as variant gibi
3 - CommandButton1_Click yordamı da aşağıdaki gibi düzenlenmeli
CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

1 - OutProc yordamı aşağıdaki gibi düzenlenmeli
Kod:
ayrıca Dz dizisi modülde tanımlanmalı
2 - dim Dz as variant gibi
3 - CommandButton1_Click yordamı da aşağıdaki gibi düzenlenmeli
CSS:
dim Dz as variant bunu tam olarak nereye yazıcam

Nerede veriyor bu hatayi?
Str, Stn ve Dz degiskenlerini tanimladiniz mi?

Nerede veriyor bu hatayi?
Str, Stn ve Dz degiskenlerini tanimladiniz mi?
Option Explicit
Public InputStr As String
Public n As Integer
Public r As Integer
Public cnt As Long
Public JKsw As Boolean
Public JKstr As String
Public CalSheetBol As Boolean
Public nest
Dim dz As Variant
Public Stn As Long
Public Str As Long
Public OverFlowBol As Boolean
Const ExcelRowsMax As Long = 999999999
değişkenler bu şekilde
şu kısımda ReDim Preserve dz(1 To 1048576, 1 To Stn) run time error "13" diyor

Public Dz as variant seklinde tanımlar mısınız?

Hocam tekrardan çok çok teşekkür ederim oldu 42 karakter 4 lü permütasyonu tam 24 dakikada yapıyordu şimdi 2 saniye oldu

Fakat şimdide şöyle bir sorun var örneğin ben 400 karakterli 4 lü permütasyon yapıcam mesela bu seferde out of memory hatası veriyor

400 karakter mi? 400 karakteri buraya ekler misiniz?
kaç karakterde bu hatayı vermeye başladı?
belki belli bir limiti aşınca dizi sıfırlanıp yeniden başlanabilir
dosyanızın son halini ekler misiniz?
Not: out of memory hatası büyük bir ihtimalle tanımlanan değerin aralık dışına çıkması sonucu oluşuyordur yani long olarak tanımladığınız değer double olmaya başlamıştır yanılmıyorsam cnt as long olarak tanımlanmıştı onu double olarak değiştirip dener misiniz?
2. olarak da mod işlemi kullandıysanız sınır aşılmış olabilir. emin değilim ama yanılmıyorsam mod işlemi çok büyük değerlerde hata veriyordu

OutProc kodunu aşağıdaki gibi düzenleyip dener misiniz?
42,2 lik permütasyonun 2 saniye sürdüğüne emin misiniz?
doğrudan sayfaya yazdığında bende 160-180 sn arası sürerken diziye aktardığımda 20-30sn sürdü.
CSS:

OutProc kodunu aşağıdaki gibi düzenleyip dener misiniz?
42,2 lik permütasyonun 2 saniye sürdüğüne emin misiniz?
doğrudan sayfaya yazdığında bende 160-180 sn arası sürerken diziye aktardığımda 20-30sn sürdü.
CSS:
bu koduda yapıştırdım böylede denedim bu sefer 4 saniye sürdü fakat yazdığım bütün karakterlerin permütasyonunu almıyor ve 400 karakterin 4 lü permütasyonnunu istediğimde out of memory diyor sizden ricam ben bu işi beceremiycem siz hazır halini buraya yükleyebilirmisiniz ? benim dosyam bu şekilde

Ekli dosyalar

• Permutasyon_ve_Kombinasyon.xlsm
    84.3 KB · Gösterim: 3
girdiğiniz 400 değer ne?
onu da yollar msınız?

girdiğiniz 400 değer ne?
onu da yollar msınız?
0000111122223333444455556666777788889999,,,,++++----****////....::::ççççöööömmmmnnnnbbbbvvvvccccxxxxzzzz<<<<||||>>>>aaaassssddddffffgggghhhhjjjjkkkkllllşşşşiiii,,,,´´´´````;;;;üüüüğğğğppppooooııııuuuuyyyyttttrrrreeeewwwwqqqq@@@@€€€€₺₺₺₺¨¨¨¨~~~~ææææßßßßZZZZXXXXCCCCVVVVBBBBNNNNMMMMÖÖÖÖÇÇÇÇİİİİŞŞŞŞLLLLKKKKJJJJHHHHGGGGFFFFDDDDSSSSAAAAQQQQWWWWEEEERRRRTTTTYYYYUUUUIIIIOOOOPPPPĞĞĞĞÜÜÜÜ""""éééé!!!!''''^^^^%%%%&&&&(((())))====????____££££####$$$$½½½½{{{{[[[[]]]]}}}}\\\\

Yalniz burada tekrarlayan değerler var
Kodu hatırlamıyorum ama tekrarlı veriler hesaba katılmıyorsa eksik ondan kaynaklanabilir

Tüm integer lar long ile değiştirip 235 karekter örnekten kopyayarak çalıştırdım. Problemsiz çalıştı. 400 karekteri girince stn 36 da iken redim preserve de takıldı.

Adnan hocam ne hatası veriyor?

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri