• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Pdf dosyasını excele aktarmak

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Kokorecci

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
44
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba ustalar pdf dosyasını excele aktara bilirmiyiz internette buldum bir kaç ama olmuyor hatalı ve eksik aktarıyor böyle bir işlem yapabilirmiyiz

Çözüm
Pdf i excele dönüştürmek için power query u kullanın. Örnek aşağıdaki videoyu inceleyin ve buna benzer power query ile dönüştürme işleminde birçok video mevcut

pdf dosyası

Ekli dosyalar

• 03-12-2021-Bulten.pdf
    1.1 MB · Gösterim: 26
Her halde yasal değil yoksa mutlaka bir cevab verilirdi sanırım yada pdf dosyasındaki veriler excelde sütün ve satırlara ayrılması çok zor sanırsam neyse genede sağolun

Bu tarz pdf dosyalar Excele genelde hatalı dönüştürülür.

Chrome da Copytables eklentisi var, chrome yükleyin. iddaa.com veya mackolikte bülten sayfasına girin. Bülten tablosunun üzerinde herhangi bir yere sağ mosue tıklayın Table>Select Table, sonra tekrar sağ mouse Table>Copy>Text. Exceli açın A1 e yapıştırın.

Pdf den Excele dönüştürecekseniz;

Bu tarz pdf dosyalar Excele genelde hatalı dönüştürülür.

Chrome da Copytables eklentisi var, chrome yükleyin. iddaa.com veya mackolikte bülten sayfasına girin. Bülten tablosunun üzerinde herhangi bir yere sağ mosue tıklayın Table>Select Table, sonra tekrar sağ mouse Table>Copy>Text. Exceli açın A1 e yapıştırın.

Pdf den Excele dönüştürecekseniz;
deneyiniz.
Düzgün olmuyor kayma olunca satır ve sütunlarda yanlış analiz oluyor o yüzden

Pdf i excele dönüştürmek için power query u kullanın. Örnek aşağıdaki videoyu inceleyin ve buna benzer power query ile dönüştürme işleminde birçok video mevcut

Çözüm
neyse sağolun genede teşekür ederim olmadı her yolu denedimm konuyu olmuş gibi işlem yapalım ben açtığım konuyu kaldırayım dedim beceremedim genede teşekür ederim testek ekibi murat ustam ve vetexc23 bu eklentileri kurdum zamanında programda kurdumm ne yapsam olmadı pdf dosyasındaki bir satır kayma yapıyor ne yapsak olmuyor nedenide şu her hafta değişik pdf dosyası bir hücre yada sütün her zaman aynı yerde olmuyor onun için dosyadaki veriler kayma yapıyor verileri kopyalıyorsun daha sonra konturol ediyorsun mesela diyelimki (Z5 hücresindeki veri ya z7 ye kaymış oluyor tabi buda bütün bir alt satırdaki veri bir satır aşağıya kaydığında olmuyor neyse genede teşekür ederim
saygılar teşekür ederim

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri