• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü otomatik köprü oluşturma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Ersin Tunca

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
76
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Sy. Hocalarım ;
Sayfa1 B3 ile B300 sütununda Araç plakaları yazıyor. aynı sayfada F2 de B sütununda ki plakalar yazmaya başlıyor 4 sütun da bir başka bir plaka yazmaktadır. bu şekilde AAB2 ye kadar devam etmektedir. ben B sütununda hangi araç plakasına tıklarsam o araç plakasına otomatik gitmesini nasıl yapabilirim. otomatik köprü nasıl yapabilirim. vba da olmasını rica ederim.

Hocam şunu yazın formülün uzun olması dikkati dağıtıyor ve uğraştırıyor:

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
sy. askan ;
hocam sorunu çözdüm verinin olduğu sayfada boşluk ve Türkçe büyük harf olduğunda kabul etmiyor. onları düzeltim sorun çözüldü. teşekkür ederim. size zahmet olmazsa aşağıda ki formülü de koda çevirebiliriz.

=EĞER(SATIRSAY(F37:F37)>EĞERSAY(tamir_bakım!$B$2:$B$500;F2);"";İNDİS(tamir_bakım!$F$2:$F$500;KÜÇÜK(EĞER(tamir_bakım!$B$2:$B$500=F2;SATIR(tamir_bakım!$B$2:$B$500)-SATIR(F37)+35);SATIRSAY(F37:F37)))) bu formülün sonucunu F37ye

=EĞER(SATIRSAY(G37:G37)>EĞERSAY(tamir_bakım!$B$2:$B$500;F2);"";İNDİS(tamir_bakım!$G$2:$G$500;KÜÇÜK(EĞER(tamir_bakım!$B$2:$B$500=F2;SATIR(tamir_bakım!$B$2:$B$500)-SATIR(G37)+35);SATIRSAY(G37:G37)))) bu formülün sonucunu G37ye

=EĞER(SATIRSAY(H37:H37)>EĞERSAY(tamir_bakım!$B$2:$B$5000;F2);"";İNDİS(tamir_bakım!$I$2:$I$5000;KÜÇÜK(EĞER(tamir_bakım!$B$2:$B$5000=F2;SATIR(tamir_bakım!$B$2:$B$5000)-SATIR(H37)+35);SATIRSAY(H37:H37)))) Bu formülün sonucu H37 ye gelmektedir.
Teşekkür ederim.

Dener misin Hocam:

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

sy. askan ;
hocam 2 ve 3 sütun aynı değeri veriyordu 2 sütunu F yi G yaptım düzelti 3. Sütunu I yaptım ama farklı bir tutar getiriyor.
Hocam şu kodu bir çalıştırın formülleri ve değerleri kıyaslar mısınız nasıl bir fark var ? Hücreye formül yazacak kod

Kod:

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri