• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Otel Programında İkili Rezervasyon Engelleme

mehmet özden

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2
Excel Versiyonu
Office 2007 EN
Konuyu Başlatan
ustalarım.
rezervasyon kısmında blokaj no kısmına oda no girince rezervasyon sayfasında oda numarası kısmında tarih kadar 1 olarak atıyor.onu 2 verilince bu oda numarasında ve" tarihte hata var" yani ikili rezervasyonu engellemek için. bunları formüle yaptım ama geç tepki veriyor.hızlı olmasını saglamak için vba kodla yapamadım.

simdiden yardımlarınıza teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• 2023 OTEL PROGRAMI 2023 GELİŞTİRME.xlsm
    359.2 KB · Gösterim: 39
Merhaba,
Talebiniz net anlaşılmıyor.Adres belirterek daha fazla detay paylaşır mısınız.

merhaba hocam;
sorum kusura bakmayın.ekli dosyada rezervasyon sayfasında oda blokaj yani "d" satırı.oraya ben oda numarası girince " f satırınındaki tarih günsayısı kadar forecast sayfasında bulunan oda numarası bakarak "f" satırındaki tarihleri 1 ile kapanıyor. formüle yaptım ama çok exceli çok kasıyor.
yapmayaçalıştığım.
1:rezervasyon sayfası oda blokaj kısmına oda numarasını yazdığım zaman yani bir değişilik olduğu zaman "=EĞER(B$44<>"";TOPLA.ÇARPIM((rezervasyon!$F$4:$F$800<=$A4)(rezervasyon!$G$4:$G$800>=$A4+1)(rezervasyon!$V$4:$V$800="KESİN")*(rezervasyon!$D$4:$D$800=B$3));"")) forecast kısmına atması 1 olarak atması. formülü vba olarak

2:Eğer oda numarası kısmına iki tarih ve oda numarası girilince mesaj box ile beni rezervasyon kısmında "bu tarihlerde bu oda numarasında 2 tane rezervasyoon hatası var "mesajı gelmesi. yani forecast kısmında tabloda 2 olunda
3:rezervasyon sayfasında blokaj kısmında ben tıkladığım zaman o gün boş odaları veri doğrulama veya benzer bir birşeyle görmek istiyor.yani boş oda listesi
inşallah biraz daha anlaşılır olmuştur.şimdiden yardımlarımıza için teşekkür ederim kolay gelsin

Ekli dosyalar

• 2023 OTEL PROGRAMI 2023 GELİŞTİRME------.xlsm
    338.1 KB · Gösterim: 28
forecastlar sayfasındaki formülleri ve Koşullu Biçimlendirmeleri sildim.
Rezervasyon sayfasında D sütununda oda numarası girerek deneyin.

Ekli dosyalar

• Dene.xlsm
    271.5 KB · Gösterim: 3
Deneyiniz.
rezervasyon sayfasında 4,6,7 ve 22. sütunlar değiştikçe çalışır.
Formüller ve Koşullu Biçimlendirmeler kaldırıldı.

Ekli dosyalar

• Otel.xlsm
    265.7 KB · Gösterim: 4

Konuyu okuyanlar

Geri