• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Optik Form Kodlama

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

torchh

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Öncelikler herkese sağlıklı günler dilerim. Öğrenciler için optik formum var öğrencilerin isimlerini ve T.C. kimliklerini optik forma kodlaması için bir şeyler yapmam lazım ama becerim ve bilgim yetersiz. Excel de bana bu konuda yardım eder misiniz? şimdiden teşekkür ediyorum.

Çözüm
Öncelikler herkese sağlıklı günler dilerim. Öğrenciler için optik formum var öğrencilerin isimlerini ve T.C. kimliklerini optik forma kodlaması için bir şeyler yapmam lazım ama becerim ve bilgim yetersiz. Excel de bana bu konuda yardım eder misiniz? şimdiden teşekkür ediyorum.

Öncelikle istediğiniz böyle bir şey mi bilmiyorum.
Örnek bir çalışma yaptım. Veri sayfasında öğrencilere ait bilgiler bulunmakta.

1643156243522.png

Form sayfasında comboboxtan seçilen öğrenci adına göre veri sayfasından optik forma bilgileri eklenir.
Yazıcı simgesine basınca formu yazdırır.

1643156657614.png
Formu paylaşabilir misiniz?

Öncelikle istediğiniz böyle bir şey mi bilmiyorum.
Örnek bir çalışma yaptım. Veri sayfasında öğrencilere ait bilgiler bulunmakta.

1643156243522.png

Form sayfasında comboboxtan seçilen öğrenci adına göre veri sayfasından optik forma bilgileri eklenir.
Yazıcı simgesine basınca formu yazdırır.

1643156657614.png

Ekli dosyalar

• Optik Form Oluşturma.xlsb
    350.4 KB · Gösterim: 40
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri