• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Öncelik esasına dayalı veri sıralama

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

numanegt05

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
4
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba arkadaşlar
Görseldeki gibi iki tablomuz var. Ara ara boş hücrelerin yer aldığı mavi renkli tablodaki dolu hücrelere göre kırmızı renkli tablodaki gibi bir sıralama yapmak istiyorum. İnternette araştırdım. Tek sütun olursa dizi formül geliştirilmiş.
CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Doğru sonuç veriyor. Ama ben birden fazla satır ve birden fazla sütunu olan bir tabloda bunu yapmak istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Kitap1.xlsx
    12.6 KB · Gösterim: 14
  • 2D114E22-CB7B-42E8-9EBD-95BC4EB04716.jpeg
    2D114E22-CB7B-42E8-9EBD-95BC4EB04716.jpeg
    12.4 KB · Gösterim: 12
  • AD27EB70-904C-48B5-9CB8-D4CC1438C4F4.jpeg
    AD27EB70-904C-48B5-9CB8-D4CC1438C4F4.jpeg
    81.1 KB · Gösterim: 13
Cevabınız İçin teşekkür ederim. Peki bunu dosyaya nasıl uygulayacağım?

@numanegt05 örnek dosyanız ektedir. Aktarma Kodları Enes Bey'e aittir. Temizleme, çerçeve, renklendirme ve sıra numarası ekledim.

Ekli dosyalar

• Test.xlsm
    20.5 KB · Gösterim: 5
Son düzenleme:
Telefon ve tabletteki Excel uygulaması dosyadaki kodu açmıyor. Bunu formül İle yapmak mümkün mü?

Formüllü alternatif.
Yardımcı sütun kullanıldı.

Ekli dosyalar

• Kitap1 .xlsx
    11.4 KB · Gösterim: 7
Çözüm
Elinize sağlık güzel olmuş ama buton her çalıştırıldığında listenin altına yeniden sıralıyor. Oysa sadece değişiklik varsa düzeltme yapması gerekiyor.

Kodun başına aşağıdaki kodu ilave ediniz

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Arkadaşlar evet oraya temizleme yapılsa güzel olur ama ne iş yapıldığını bilmiyoruz ki?
Talep eden ne derse onu yapmaya gayret ediyoruz.
Kodları aşağıdaki gibi değiştirirseniz olacaktır.

Kod:

Konuyu okuyanlar

Geri