• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru okunamayan içerik hatası

sevensuleyman

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
wenden sürekli indirdiğim bir excelll dosyası var. indirdikleten sonra ilk açılışta süreklisürekli bu hata önüme çıkıyor.evet tıklayıp devam edip farklı kaydet dediğimde uyarı kalkııyor. sorun nedir acaba yardımcı olursanız sevinirim.

1630589189264.png

1630589073644.png

Merhaba.
Geçenlerde bu forumda bir dosyaya kod yazmıştım.Bir metin olarak tanımlayıp bulunan değerleri , ile birleştirmitim.Ve veri doğrulamanın koddaki formula= kısmına metin olarak eklemiştim.Bundan sonra aynı hatayı vermişti.Sizde veri doğrulama varsa kaldırıp vs... deneyebilirsiniz bende bilmiyorum çözümü.

Merhaba

Excel bir sebeple, veri doğrulamanın bulunduğu yerdeki veriyi okuyamamış. Sunucuda bulunan excel dosyası daha üst/düşük versiyon bir excel ile hazırlanmış olabilir. Tasarlayan kişi, veri doğrulamada kod/formül kullanmış olabilir. Virüs koruyucular çok düşük bir ihtimal zarar verebilir. Sorunlu alan kaldırıldığı için dosyayı kaydettiğinizde tekrar karşınıza uyarı çıkmaması normal.

Sunucuda bulunan dosyayı açmadan (içinde kişisel veriler bulunmuyorsa) bizimle paylaşırsanız kontrol edebiliriz. Dosya bu haliyle işinizi görüyorsa, dert etmeyin derim.

bu excell dosyasında bulunan verileri diğer kullandıgım excell dosyasına buton yardımıyla alıyorum . her indirdiğimde dosyayı açıp farklı kaydet yapıyoruz. dosyayı açmadan diğer excell dosyasındayken bu sorunu düzeltebilirmiyiz. veri çekmek için kullandıgım butonu bir kodyazılıp düzeltme şansımız varmı ??

İndirdiğiz dosyayı hiç açmadan paylaşır mısınız?

bu excell dosyasında bulunan verileri diğer kullandıgım excell dosyasına buton yardımıyla alıyorum . her indirdiğimde dosyayı açıp farklı kaydet yapıyoruz. dosyayı açmadan diğer excell dosyasındayken bu sorunu düzeltebilirmiyiz. veri çekmek için kullandıgım butonu bir kodyazılıp düzeltme şansımız varmı ??

Kapalı dosyadan veri alma konusunu inceleyebilirsiniz.

Konuyu okuyanlar

Geri