• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Notlara Göre İsimleri Bulmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

SEVGİ

Yasaklı Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
23
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar Arkadaşlar N1 Hücresindeki Değere Göre Yeşil Dolgulu Alanlardaki Değerler
Geliyor Seçilen N2 Değerine göre yeşil dolgulu alanlarda değerler eşit olsa getirilip bu puanlara karşılık gelen derslerin gelmesini istiyorum bunun için eski versiyonlara göre formül ile yapabilirmisiniz Sarı Dolgulu alanlarda 365 Versiyonlara göre yapılmıştır

Ekli dosyalar

• Notlara Göre İsim Bulmak.xlsx
    18.3 KB · Gösterim: 13
M7'den M16'ya kadar zaten yapılmış değil mi ?

N7'den O16'ya kadar kontrol ediniz.

Ekli dosyalar

• Notlara Göre İsim Bulmak.xlsx
    18.3 KB · Gösterim: 1
Eski versiyonlara göre formül benim örneğe göre formül yazabilirsiniz misiniz sizin yazdığınız anlamadım

DEVRİK_DÖNÜŞÜM​
BÜYÜK​
EĞER​
EHATALIYSA​
İNDİS​
KAÇINCI​
SATIR​
Kullanılan formüller bunlar. Bu formüller eski versiyona göre formüller. Yeni versiyona göre değil. Kaldı ki ben 365 versiyona göre formül çalımayı bilmiyorum. Sizin istediğiniz eski versiyona göre bir çalışma mı ? Yoksa çözüm bulmak mı ?

DEVRİK_DÖNÜŞÜM​
BÜYÜK​
EĞER​
EHATALIYSA​
İNDİS​
KAÇINCI​
SATIR​
Kullanılan formüller bunlar. Bu formüller eski versiyona göre formüller. Yeni versiyona göre değil. Kaldı ki ben 365 versiyona göre formül çalımayı bilmiyorum. Sizin istediğiniz eski versiyona göre bir çalışma mı ? Yoksa çözüm bulmak mı ?
Her ikiside hocam

Eski versiyonlara göre yaptım fakat değerler aynı gelince ol muyor diye yorum yapayayim dedim ama yanlışlı oldu sevgi hanımı tanımıyorum yanlışlıkla oldu eski versiyonlar yapalım diyor bende cevap verebilmek için

Sn kralım Sn muygun kodları doğru çalışıyor. İş neden karıştı ve neden kadar uzadı anlamıyorum.
Ders notları
ÖĞRENCİDERS 1DERS 2DERS 3DERS 4DERS 5DERS 6DERS 7DERS 8DERS 9DERS 10
ÖĞRENCİ 3
88​
54​
78​
54​
32​
27​
59​
67​
75​
86​
Sonuç
88DERS 1
86DERS 10
78DERS 3
75DERS 9
67DERS 8
59DERS 7
54DERS 2
54DERS 4
32DERS 5
27DERS 6

Teşekkür ederim hocam emeğinize sağlık benim örneği incelermisiniz N2 hücresindeki değere göre olacak puanlar

En büyük 4 değer olacak

Merhabalar Arkadaşlar N1 Hücresinde ki öğrenciye göre N2 hücresindeki değere göre ise en yüksek değerlerin ve öğrenci isimlerinin gelmesini istiyorum bunun için eski versiyonlara göre formül ile yapabilirmisiniz Sarı Dolgulu alanlarda 365 Versiyonlara göre yapılmıştır

N2 hücresindeki değere göre en yüksek değerler ile isimler gelecek

365 Versiyonlarda olduğu gibi eski formüller otomatik şekilde çoğalmaz.
M7, P7 ve Q7 hücrelerindeki formülleri aşağı doğru çoğaltın.

Olmuyor yardımcı olur musunuz

Olmayan nedir? Sn @muygun un dosyasında, M11:Q17 aralığını seçin, sağ tıklayın, İçeriğini Temizle yi onaylayın.

Sorunun orijinal hali bu. Ben düzenleyip sormuştum.

Bir değişiklik yok son yükledigim örneğe göre yaparminiz

Sn @muygun un dosyasını isteğinize uydurmaya çalıştım. Herhalde böyle bir şey istiyorsunuz.

Teşekkür ederim hocam oldu ama bir sorun var en yüksek 4 değerler gelmiş.Bu 4 değeri değişebilir hocam dinamik olarak yazabilir misiniz

Öğrenciyi değiştirin, o öğrencinin kayıtları gelir.
Formülleri aşağı kopyalayın dört yerine beş not ve ders gelir.
Öğrenci notlarını değiştirin bu yeni notları durumuna göre sıralanır.
Kolay gelsin

Teşekkür ederim hocam aşağıdaki formülü
365 yapılmış olup eski versiyonlara göre formül yazabilirsiniz misiniz

Sınav sonuçları tablosunda N1 de öğrenci adı seçilip, N2 de EN YÜKSEK kaç not istendiği bilgisi girildiğinde ilgili öğrenciye ait DERS adı ve NOT bilgisi bir liste olarak gelecek.
Örnekte en yüksek 2 not aranıyor. Öğrencinin 2 tane 90 ve 2 tane 81 aldığı sınavlar olduğu için hepsinin gelmesi gerekiyor
Bu şartlara göre eski versiyonlara göre formül ile yapabilirmisiniz size zahmet rica etsem

M7'den M16'ya kadar zaten yapılmış değil mi ?

Benim örneğe göre eski versiyonlara formül ile yapabilirmisiniz
Benlik bir şey değil ki. Yazılanları takip edin. Hatta ben yapılanın doğru olduğunu, formülün çalıştığını yazdım. Ha bu arada iki şehir arasında tek bir yol yoktur. Alternatif yollarda vardır. Sürücü istediği yolu seçer o yoklan gider. Tercih onun. Kimse karışamaz. Hiç kimse de bu soruya ben cevap veriyorum veya ben cevap vereceğim, kimse karışmasın diyemez. Sözüm ona...

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri