• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Mükerrer Verilerden adet yazdırma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Ersin Tunca

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
76
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Sy. Hocalarım ;

Ekli dosyada açıklama yaptım.
benim istediğim mükerrer veriler içinden adet almak ile ilgili bütün sütunu kontrol edecek. Mükerrer ise sadece en baştaki satırın karşısına 1 yazacak diğerlerine de 0 yazacak.

Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• lastik depo mükerrer soru.xlsx
    10.3 KB · Gösterim: 11
Sorununuzu yanlış anlamadıysam formüllü çözüm önerisi için de şöyle deneyiniz

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Sy. Refaz ;
Hocam elinize sağlık gayet güzel çalışıyor.
1. Veri 3000 adet olunca biraz yavaş çalışıyor. Bu kodu hızlandırma durumu söz konusu olabilir mi ?
2. Veri girişi yapıldıkça kod aktif olabilir mi ?

Elinize sağlık teşekkür ederim. Elinize sağlık.

Refaz hocamın kodunu şu şekilde bir deneyin daha hızlı çalışır:
Kod:

Sy. Refaz ;
Hocam elinize sağlık gayet güzel çalışıyor.
1. Veri 3000 adet olunca biraz yavaş çalışıyor. Bu kodu hızlandırma durumu söz konusu olabilir mi ?
2. Veri girişi yapıldıkça kod aktif olabilir mi ?

Elinize sağlık teşekkür ederim. Elinize sağlık.
Rica ederim.Askan hocamızınki ideal bend3 öyle yapacaktım ama transpose olmadan çünkü 6553u dan sonra çalışmıyor.Veri girdikten sonra ise hangi sütuna girince olacak.Bir sütun yada fazlasına girince çalışacaksa ayarlanabilir kod.

Eğer H sütununa tek tek veri girilecekse Buçalışmakitabı kod içine alttakini ekleyin.
Heralse scanner ile verigiriliyor.

C#:

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri