Çözüldü Metin İçindeki Hücre Değerini Renklendirme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Yahaci

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Saygıdeğer Üstatlarım ek dosyada işaretlediğim üzere ben metin içerisine aldığım hücre değerinin duruma göre kalın italik yada renkli olmasını istiyorum bu mümkünmüdür mümkünse nasıl yapabilirim Saygılar.

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    36.6 KB · Gösterim: 13

Ahmet

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
408
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Mümkün, aşağıdaki vba kodunu hücrenize uyarlayınız. Başlangıç ve Uzunluk belirtmelisiniz. Ben hücre içindeki verinin ilk üç karakterini kırmızı olacak şekilde oluşturdum. Deneme yanılma ile istediğiniz şekilde metninizi biçimlendirebilirsiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Yahaci

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Mümkün, aşağıdaki vba kodunu hücrenize uyarlayınız. Başlangıç ve Uzunluk belirtmelisiniz. Ben hücre içindeki verinin ilk üç karakterini kırmızı olacak şekilde oluşturdum. Deneme yanılma ile istediğiniz şekilde metninizi biçimlendirebilirsiniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Ahmet Hocam İlginiz için teşekkür ederim ben acemiyim bu kodu nereye yapıştırmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim Saygılar

muygun

Uzman
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
517
Excel Versiyonu
Office 2003 TR
Merhaba;

Örnek dosya ekleyin. (Formülün kod ile alınması gerekebilir.)

Ahmet

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
408
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
@Yahaci dosyanız hazır.

Çıktı ön izlemesi:

1616769723533.png

Yazdır butonunun içine sonradan eklediğim kodlar:
(Anlaşılır olmuştur umarım)

Kod:

Ekli dosyalar

• İzin Talep Formu Görevli 2021.xls
    198 KB · Gösterim: 13
Çözüm

Yahaci

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan

TMaral

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Merhabalar,
Konu benzer olduğu için yeni konu açmadım.
Hücre içinde istediğim kelimeyi makro ile renklendirip yazı tipi ayarlarını değiştirdim. Tüm bunları değer olan hücrelerde yapabiliyorum. Formül ile çektiğim veri hücresinde renklendirme formülü çalışmıyor. Bunu yapmanın bir yolu var mıdır? Yardım rica ediyorum. Teşekkürler.

askan

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
2,137
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Merhabalar,
Konu benzer olduğu için yeni konu açmadım.
Hücre içinde istediğim kelimeyi makro ile renklendirip yazı tipi ayarlarını değiştirdim. Tüm bunları değer olan hücrelerde yapabiliyorum. Formül ile çektiğim veri hücresinde renklendirme formülü çalışmıyor. Bunu yapmanın bir yolu var mıdır? Yardım rica ediyorum. Teşekkürler.
İncelediğim kadarıyla vba formüllerdeki metinleri Characters işlevi ile tek karakter olarak görüyor. O yüzden direk hücre içindeki karakterlere müdahale edemedim. Ancak yan tarafa değer yapıştırılarak (Yardımcı sütun ile) çözülebilir. Başka bir yöntem var ise diğer arkadaşların bilgi paylaşımını bekleyelim.

TMaral

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
İncelediğim kadarıyla vba formüllerdeki metinleri Characters işlevi ile tek karakter olarak görüyor. O yüzden direk hücre içindeki karakterlere müdahale edemedim. Ancak yan tarafa değer yapıştırılarak (Yardımcı sütun ile) çözülebilir. Başka bir yöntem var ise diğer arkadaşların bilgi paylaşımını bekleyelim.
Merhabalar,
Değer olarak kullanıyorum fakat benim istediğim formülü bozmadan sürekli hale getirmekti. Siparişlerin formül ile çekildiği her gün değişen bir listede bunu uygulamam lazım.
İlginiz için teşekkür ederim.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar