• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Mesai Dışı Çalışma Saati Hesaplanması Hakkında

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Ergün

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
42
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,
Saat 20:00 ile 06:00 arasındaki çalışma gece çalışmasıdır. Tabloda çıkış tarih ve saati ile Varış tarihi ve saati arasındaki 20:00 ile 06:00 arasındaki çalışma saatini çalışmayı/farkı hesaplayacak formüle ihtiyacım var, ilgilenenlere şimdiden teşekkür ederim. Beceremediğim formülleri de tabloya koydum.

Ekli dosyalar

• örnek dosya.xlsx
    51.8 KB · Gösterim: 11
  • örnek dosya.xlsx
    51.8 KB · Gösterim: 9
Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• örnek dosya.xlsx
    49.2 KB · Gösterim: 7
Selam,
ben yapmak istediğiniz bu olarak düşündüm
Sayın balta sanırım gece tanımını atlamış

Ekli dosyalar

• örnek dosya (6).xlsx
    49 KB · Gösterim: 4
Merha.alar, gün ve tarih değişimlerinde de saat 20:00 ile 06:00 arasındaki gece çalışma saatini tespit etmesi gerekmektedir.

Merha.alar, gün ve tarih değişimlerinde de saat 20:00 ile 06:00 arasındaki gece çalışma saatini tespit etmesi gerekmektedir.
2 nolu mesajdaki dosya bunu yapmıyor mu?

Aşağıdaki sarı sürunlarda hatalı olan işlemi izah eder misiniz?
1652443729581.png

Ekli dosyalar

• örnek dosya (1).xlsx
    49.7 KB · Gösterim: 3
Bunu çok önceden gene başkası için yazmıştım. Tarih saat formüllerini pek kullanmadığım için belki formül uzun olabilir.
Buradaki Hocalarım kısaltacaktır. Ancak daha kısası gelene kadar sizin hesabınızı hatasız olarak yapmanızı sağlayacaktır.
Buyurun

Ekli dosyalar

• örnek dosya.xlsx
    47 KB · Gösterim: 9
Son düzenleme:
Sayın ubak
12 satır işleminizi kontrol edermisiniz?
09:35 olması gerekmez mi?

Evet, burada personel tam gün çalışıyor galiba. Benim hazırladığımda personel akşam başlayıp sabah çıkıyordu.
Sadece saat hesabını yapmıştık. Balta hocam düzeltme için teşekkürler.

Sayın Ergün ; çalışma süresinin 24 saati aşması mümkün müdür?
Mesela 01.01.2022 23:00:00 saatinde başlayıp 03.01.2022 01:00:00 saatinde iş bitimi (26 saat) mümkün müdür?

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM, ELİNİZE SAĞLIK

Sayın Ergün eklediğim dosyada hatalı sonuçlar mevcut.

sayın Ergün
#8 nolu mesajıma cevap bekliyorum.

Merhabalar Sn. Ergün;

Sorununuz gece çalışma saatini (06:00-20:00 saatleri dışı) hesaplamak ama bazı önemli parametreleri belirtmemişsiniz. Hafta sonları ve resmi tatillerde full çalışma gerçekleşiyor mu yani 7-24 full time hiç durmadan çalışma mı gerçekleşiyor ??
Ayrıca Sayın ubak hocamızın da dediği gibi 24 saatten fazla çalışma (tarihler arası 2 günlük fark gibi) gerçekleşiyor mu yani çıkış ile varış arası 20-30 saatleri buluyor mu ?? Bu tür mevzular yazılacak formülleri tamamen değiştiriyor.

Her neyse gelelim sorununuza 7-24 full time çalışma hesabıyla 24 saatten fazla çalışma da olabilir hesabıyla aşağıdaki formülü kullanabilirsiniz. Kesin sonuç verir.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

İlginize teşekkür ederim. Tren üzerinde görev yapan personele sendika sözleşmeleri kapsamında akşam saat 20:00 ile sabah saat 06:00 arasındaki çalışmalar gece çalışması olarak kabul edilmiş olup, bunun için de ayrıca ücret ödemesi yapılmaktadır. Çalışmalar bayram vb. günler için farklı ücrete tabi değil, bayram çalışmaları için zaten 100 % zamlı ücret ödenmektedir. Çalışmalar akşamdan sabaha olduğu için zaten tarih değişmikte. Son yapılan formül doğru sonuç vermemekte, dosyayı tekrar ekliyorum.

Ekli dosyalar

• Gece Çalışması EXCEL DESTEK kurulan formül - Kopya (2).xlsx
    53.2 KB · Gösterim: 3
Ergün Bey galiba formülü hiç denemediniz. Ben Formülde herhangi bir hata tespit edemedim. Dosyanız ektedir. İnceleyiniz.

Adsız1.png

Ekli dosyalar

• Gece Çalışması EXCELÇÖZÜM kurulan formül - Kopya (2).xlsx
    54 KB · Gösterim: 11
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri