• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Mesai de fiyat bulma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Ahmeto

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
İyi günler arkadaşlar

Bir tabldotçu ile çalışıyoruz öğle yemekleri standart eğer akşamları mesaiye kalırsak farklı yemek ve farklı fiyatı oluyor.
Hazırladığım tabloda iki farklı yemeği kodladım ve fiyatlarını yazdım. Günlük yemekler işlendikçe ilgili satıra belirlediğim
fiyatları getirecek formülü yazamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Selamlarımla

Ekli dosyalar

• YEMEK TAKİP 01.xlsx
    12.2 KB · Gösterim: 6
İyi günler arkadaşlar

Bir tabldotçu ile çalışıyoruz öğle yemekleri standart eğer akşamları mesaiye kalırsak farklı yemek ve farklı fiyatı oluyor.
Hazırladığım tabloda iki farklı yemeği kodladım ve fiyatlarını yazdım. Günlük yemekler işlendikçe ilgili satıra belirlediğim
fiyatları getirecek formülü yazamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Selamlarımla

Merhaba,

Kontrol edebilir misiniz, küçük bir değişiklik ile kod ve eğer kullanmadan düşeyara ile çözüm sağlanır.

Ekli dosyalar

• YEMEK TAKİP 01.xlsx
    12.6 KB · Gösterim: 5
Bu da Eğer kullanılmış hali.

Ekli dosyalar

• YEMEK TAKİP 01 EĞER.xlsx
    12.5 KB · Gösterim: 6
Son olarak ARA fonksiyonu ile sunayım. Yeterli gelir herhalde..

Ekli dosyalar

• YEMEK TAKİP 01 ARA.xlsx
    12.4 KB · Gösterim: 10
Çözüm
Merhaba,

Alternatif olsun,
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ümit bey, çok teşekkür ederim. benim gibi 60 yaşından sonra bu işlere merak edenler için biraz zor oluyor ama sizin gibi kardeşlerimizin sayesinde böyle böyle öğreniyoruz. Daha da devam edeceğim öğrenmeye tekrar tekrar teşekkürler. Tabii size de Mahir bey çok teşekkür ediyorum.
Selam ve sevgilerimle..

İyi çalışmalar.

Rica ederim @Ahmeto , Öğrenmenin yaşı yoktur, foruma yine bekleriz.

Konuyu okuyanlar

Geri