• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Masaüstü Klasör Oluşturma ve Pdf Kaydetme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

dogancagiran

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar

Elimde personel girişleri ile alakalı kullandığım bir doküman mevcut. Tüm sayfaları masaüstünde belirlediğim konumdaki klasöre "Ad Soyad.pdf" şeklinde kaydediyorum. Buraya kadar bir sorun yok fakat personel sayısı arttıkça klasör çok karışık oluyor. İstediğim durum şu belirlenen klasör konumuna her personel için isme uygun klasör açıp giriş evraklarını buraya kaydetsin. Bu şekilde yapılabilir mi yardımcı olursanız sevinirim.

Vba ile masaüstüne aşağıdaki kod ile klasör açabiliyorum.
Sub dosya_olustur()
Path = ThisWorkbook.Path
MkDir Path & "\Girisler\" & "AdSoyad1"
End Sub

Ekli dosyalar

• PERSONEL GİRİŞ.xlsm
    130.9 KB · Gösterim: 15
Çözüm
Merhabalar

Elimde personel girişleri ile alakalı kullandığım bir doküman mevcut. Tüm sayfaları masaüstünde belirlediğim konumdaki klasöre "Ad Soyad.pdf" şeklinde kaydediyorum. Buraya kadar bir sorun yok fakat personel sayısı arttıkça klasör çok karışık oluyor. İstediğim durum şu belirlenen klasör konumuna her personel için isme uygun klasör açıp giriş evraklarını buraya kaydetsin. Bu şekilde yapılabilir mi yardımcı olursanız sevinirim.

Sub dosya_olustur()
Path = ThisWorkbook.Path
End Sub

Pdf makrosunu aşağıdaki gibi değiştiriniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Path = ThisWorkbook.Path yazan kısmı
Path="C:\Users\bilgisayarınadı\Masaüstü\Yeni klasör" şekline getirin

Path = ThisWorkbook.Path yazan kısmı
Path="C:\Users\bilgisayarınadı\Masaüstü\Yeni klasör" şekline getirin
Adnan Bey cevabınız için teşekkür ederim. Fakat klasör oluşturmada sıkıntı yaşamıyorum. Pdflerimi oluşturduğum klasörün içerisine otomatik kaydedemiyorum.
Klasör açmasını
Sub dosya_olustur()

Path = ThisWorkbook.Path
For i = 1 To 2
MkDir Path & "\Girisler\" & range("A" & i)
Next
End Sub

bu şekilde sorunsuz dinamik şekilde A hücresine yazılan şekilde isimle açıyorum. Fakat pdfleri açılacak her farklı isimde klasör içerisine kaydedemiyorum

Ekli dosyalar

• Ek Görsel 2.JPG
    Ek Görsel 2.JPG
    76 KB · Gösterim: 8
Merhabalar

Sub dosya_olustur()
Path = ThisWorkbook.Path
End Sub

Pdf makrosunu aşağıdaki gibi değiştiriniz.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Ekli dosyalar

• PERSONEL GİRİŞ.xlsm
    120.7 KB · Gösterim: 15
Çözüm
Ufak bir düzeltme:
Sayın himmgarip Hocamın kodlarına ufak bir iki ekleme yaptım.
Module 4 içeriğini şu şekilde değiştirin.

Sub isegiriskaydet()
Dim ds
Set ds = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
Hazırlanan = Worksheets("BİLGİ").Range("D4").Value
Path = ds.CreateFolder(Worksheets("Ayarlar").Range("B1").Value & "\" & Hazırlanan) & "\"

Worksheets("A1").ExportAsFixedFormat xlTypePDF, Filename:=Path & Hazırlanan & "\_A1" & ".pdf"
Worksheets("A2").ExportAsFixedFormat xlTypePDF, Filename:=Path & Hazırlanan & "\_A2" & ".pdf"
Worksheets("A3").ExportAsFixedFormat xlTypePDF, Filename:=Path & Hazırlanan & "\_A3" & ".pdf"
Worksheets("A4").ExportAsFixedFormat xlTypePDF, Filename:=Path & Hazırlanan & "\_A4" & ".pdf"
Worksheets("A5").ExportAsFixedFormat xlTypePDF, Filename:=Path & Hazırlanan & "\_A5" & ".pdf"
Worksheets("A6").ExportAsFixedFormat xlTypePDF, Filename:=Path & Hazırlanan & "\_A6" & ".pdf"
End Sub

Ayrıca Masaüstü klasörünü şu kodla elde edebilirsiniz.
mst = environ("userprofile") & "\Desktop"

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri