• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Makro koduna çevirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Ersin Tunca

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
78
Excel V
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Sy. Hocalarım

Benim şöyle bir sorunum var Tek diye bir excel dosyam var bunun içinde yaklaşık olarak 15 sayfam var bu sayfalardan İŞLE dediğim zaman Sayfa1 ' e veri aktarıyorum bunu formül ile yapınca dosya kayıt etmesi zaman alıyor onun için formülleri zamanla makro koduna çevirmeye çalışıyorum ekli dosyada ki formülleri nasıl makro koduna çevire bilirim. Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Tek - Kopya.xlsm
    417.7 KB · Gösterim: 8
Çözüm
Merhaba,
Dosyanıza aşağıdaki değişiklikleri uyguladım;
Kont. sayfasındaki "İşlem Bitti" Butonunu tıkladığınızda Degiştir Makrosu çalışıyor.

Hesap fişi sayfasındaki R Sütünu İŞLE işaretli olan veriler Sayfa1 saydasına 350. satırdan itibaren aktarıyor.

Makro İşlem Yapıldıktan sonra tekrar girişi önlemek için Hesap Fişi sayfası S sütununa Aktarılan maddeyi belirtmek için X işareti koyuyor. Yeni iŞLE işlemleri yaptığınızda X olmayan Verileri Sayfa1 kaldığı yerden aktarıyor.

Dosyanızı Mailinize gönderdim.

Kolay gelsin

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
@ERSİN TUNCA hoş geldiniz.
Daha önce bu tür bir dosyada işlem yapmıştım galiba. Aşağıdaki kodu denermisiniz.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Sy. @Suskun ;
evet bu dosya üzerinde çok emeğiniz var. hatırlamanız için size bir video gönderiyim.
Bu siz misiniz diye sormuştum. :)

Sy ; @Suskun hocam ;

dosyamın açıklama kısmana yazmayı unuttum kusura bakmayın HESAP FİŞİ sayfası R sutunun da İŞLE yazdığı zaman aktarma yapılacaktı. Teşekkür ederim.

Aşağıdaki kodları deneyin
Kod:

Sy. @Suskun Hocam ;
Sıra Nosu 1 den başlamıyor acaba sebebi nedir.

Sorun yok. Hesap fişi üzerinden sayfa1 e aktarıyor. Kodlarda sayfa1 son satır kodunu düzenledim. tekrar bir deneyin .

Sıra numarası Hesap fişindeki sıra numarası. Eğer sayfa1 de yeniden başlamasını istiyorsanız
bu kodu
Kod:
aşağıdaki kodla değiştirin.
Kod:

Sy. @Suskun Hocam ;
Sayfa1 de F Sütunu E sütunu eksi - ise onu artı + değere çeviriyordu J sütunu ise E Sütunu Eksi- ise 60 artı + ise 62 oluyordu.

E sütununa Hesap fişi Q, ve F sütununa Hesap Fişi O sütunu değerleri gelmiyormu ?

E sütununa Hesap fişi Q, ve F sütununa Hesap Fişi O sütunu değerleri gelmiyormu ?

Sy. @Suskun hocam ;
E sütununa Hesap fişi Q, geliyor ama F sütununa Hesap Fişi O sütunu değerleri gelmiyor :)
CSS:
Eğer E sütunu eksi ise artı yapıyor

Tamam.Tekrar düzenledim.
Kod:

Sy. @Suskun hocam ;
Sayfa1 400. satırdan başlıyor her aktar dediğimde ise en son kaldığı satırın altından devam ediyor . Size zahmet oluyor ama bunu Sayfa 1 de 350. satır ile 700. satır arasın da çalışabilir mi ?1628155144976.png

Farklı sayafaları birleştireceğinizi düşünerek Kodlarda değişiklik yaptım.
Temizle
Aktar
ve sayfalarıaktar yordamları var
Temizle yeni işleme baylayacağınız zaman çalıştırın. Alanları ayarlayabilirsiniz
Aktar Yordamına aktarmak istediğiniz sayfanın Adını yazacaksınız
SayfalarıAktar yordamında Aktar yordamını çağırarak birden fazla dosyada işlem yapacaksınız.

Kod:
Sayfa1 de Enson sütünda aktardığınız sayfanın ismi olacak

Sy. @Suskun hocam ;

1.kendi dosyama göre ayarladım lakin 3 kere yazıyor 119 adet kayıt varken 357 adet kayıt oluştu.
2. diğer sayfalar için nasıl uygulanacağı konusunu tam olarak anlayamadım
3. İsterseniz dosyayı sizin özel mail olarak atıyım sizi çok daha fazla meşgul etmemiş olurum.

Sy. @Suskun hocam ;
mail attım özelinize bilgi verdim Teşekkür ederim.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri