• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Makro ile yüklenen görseller başka bilgisayarda gözükmemesi

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

anilcanu

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
arkadaşlar merhabalar, iş yeri bilgisayarında görselli ekipman envarter listesi hazırlamak için youtubeden bir videoyla excel listemi hazırladım fakat iş yeri pc yavaş olduğu için kendi pc'mde halledip tekrardan iş yeri pc'sine alacaktım çünkü işlediğim bazı bilgiler mevcut idi ama görseller kod bi klasöre atandığı için gözükmüyor. bu işi nasıl çözeriz. birazda vakit sıkıntımız başladı. ve birde var olan makroyu göremiyorum. içerisinden düzenleme yapmak istedim ama gözükmüyor. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. kullandığım kod şudur;

C-like:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Örnek olmadığı için varsayıma dayalı yorumluyorum...
Ben şöyle bir yol izlerdim...
1. 'Resimler' isimli bir klasör oluşturarak resimleri bu klasöre almak...
2. Resimler klasörunu kullandığım excel dosyası ile aynı dizinde tutmak. (C:\ .... gibi)
3. dosya = "C:\Users\KLASÖR YERİ" olarak tanımlanan yeri dosya=Thisworkbook.Path & "\Resimler" olarak tanımlamak.
4. Resimler ve exceli farklı bilgisayarda kullanmak üzere USB kullanmak

Örnek olmadığı için varsayıma dayalı yorumluyorum...
Ben şöyle bir yol izlerdim...
1. 'Resimler' isimli bir klasör oluşturarak resimleri bu klasöre almak...
2. Resimler klasörunu kullandığım excel dosyası ile aynı dizinde tutmak. (C:\ .... gibi)
3. dosya = "C:\Users\KLASÖR YERİ" olarak tanımlanan yeri dosya=Thisworkbook.Path & "\Resimler" olarak tanımlamak.
4. Resimler ve exceli farklı bilgisayarda kullanmak üzere USB kullanmak
iş yeri pc'sinden ne yazıkki sadece mail ile aktarım yapabiliyorum. usb drive yasaklı. (drive ile girdi mevcut ama çıktı yasaklı ve usb komple yasak) mail ile 25mb limitimizden kaynaklı klasör taşıyamıyorum. fakat şunu sorsam olabilir mi ? aynı klasörü aynı isimle 2 ayrı pcde tutmak iş yapacak mıdır ? birisnden sallıyorum g:XXX/XX/XX/ RESİMLER diğerinde ise C:XXXX/XXX/XX/RESİMLER gibi. bir diğer konu ise ben makrayu göremiyorum. silinmiş ama başka pcde ya da telefondan maille aktarınca böyle oluyor. çünkü yeni resimlerde eklemeyi düşünüyorum. makroyu göremediğim için de ekleyemeyeceğim gibi.

Her iki PC deki yolu aşağıdaki gibi tanımlayıp, hangi dosya yolunun kullanıldığı kontrol edilerek çözüme varılabilir.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri