• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Makro ile filtreleme yapmak istiyorum fakat hücremdeki ondalıklı sayıyı "," yerine "." olarak algılıyor.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ariza1905

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
İçinde ondalıklı sayılar olması gereken bir tabloda filtreleme yapmaya çalışıyorum fakat hücredeki 45,20 sayısını 45.20 olarak düzeltiyor ve o şekilde filtreleme yapmaya çalışıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim. Normalde aşağıdaki kodu kullanarak filtreleme yapıyordum fakat ondalıklı sayıya gelince sıkıntı çıkardı.

ActiveSheet.Range("$J$4:$E$999999").AutoFilter Field:=9, Criteria1:=ActiveSheet.Range("J2")

Ekli dosyalar

• 1703109758565.png
    1703109758565.png
    17.5 KB · Gösterim: 9
C++:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

veya istege bağlı format

C++:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Öncelikle teşekkürler şimdi noktayı virgüle çeviriyor fakat bu seferde ilk kodu kullandığımda 45,20 yerine 45,2 olarak arama yapıyor böyle olunca da filtrede bir sonuç bulamıyor. İkinci kodda ise hücrede yazan 45,20'yi 0,45'e çevirip öyle filtreleme yapıyor.

J2 ve tablonuzdaki veriler sayı mı yoksa metin formatında mı?

Örnek dosya verin. Sayfa yapısında ki sorunları inceleyelim

Yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Tuttuğum verileri sayı formatından Genele çevirerek 45.20 yerine 45.2 olarak tutmaya başladım ve sorunu çözdüm

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri