• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Makro ile Dinamik Düşeyara-Eğerhata

Atmaca53

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba,
İki hücredeki değişkenlerime göre bir dosya yolu oluşsun ve buradan düşeyara ile verileri alayım istiyorum.
Aşağıda göreceğiniz üzere bunu düşeyara/dolaylı ile sağladım.
Ancak bu veriyi çekeceğimiz kaynak dosyalar hep kapalı ve bu şekilde formüller çalışmıyor tabi ki.
Bunu makro ile dosyalar kapalıyken yapabilmek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

=DÜŞEYARA([@[Üretim Emri Numarası]];DOLAYLI([@[Dosya Yol]]);12;0)

Screenshot_3.png

W Sütunu = Dosya Yol ="'\\fserver\Data\Kalite Kontrol\Kalitekontrol Ortak Alan\Fason Irsaliyeler\Gunluk Irsaliyeler\"&[@Fason]&"\"&"["&[@Fason]&" "&[@[İrsaliye Numarası]]&".xlsx]Ürün Takip Formu'!$B$1:$T$25"

W Sütunu = Dosya Yol ='\\fserver\Data\Kalite Kontrol\Kalitekontrol Ortak Alan\Fason Irsaliyeler\Gunluk Irsaliyeler\DeryaFason\[DeryaFason 6169.xlsx]Ürün Takip Formu'!$B$1:$T$25

Sütun L = [@Fason] : Veri giriyorum
Sütun S = [@İrsaliye Numarası] : Veri giriyorum
Sütun W = [@Dosya Yol] : Otomatik oluşuyor

Fark ettiğiniz üzere sabit bir yol var ve onun altında klasörler var.
Eğer arattığım dosya burada yoksa eğer hata ile ikinci yolu denemesini istiyorum.
Yardımcı olabilir misiniz?

=EĞERHATA(DÜŞEYARA([@[Üretim Emri Numarası]];DOLAYLI([@[Dosya Yol]]);12;0);DÜŞEYARA([@[Üretim Emri Numarası]];DOLAYLI([@[Dosya Yol2]]);12;0)

Dosya Yol: \\fserver\Data\Kalite Kontrol\Kalitekontrol Ortak Alan\Fason Irsaliyeler\Gunluk Irsaliyeler\
Dosya Yol2: \\fserver\Data\Kalite Kontrol\Kalitekontrol Ortak Alan\Fason Irsaliyeler\Faturalanmis Irsaliyeler\

Örnek dosya ektedir.

Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• deneme dosyası.xlsm
    427 KB · Gösterim: 8
ağdaki kapalı olan dosyanızı da paylaşın.
Ürün Takip Formu sayfasındaki B1:T25 aralığındaki hangi veri, asıl dosyanızda nereye ve nasıl gidecek izah ediniz.

Konuyu okuyanlar

Geri