• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Makro İle Diğer Sayfalara Veri Aktarma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Hsn55

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
92
Excel Versiyonu
Office 2010 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar ekli dosya da Personel Girişi sayfasındaki verileri aşağıdaki şartları taşıyacak şekilde diğer sayfalara nasıl aktarma yaparız. Desteğinizi bekliyorum. Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.
1-Personel girişi sayfasındaki buton ile tüm biçimlendirmeler (Formüller,Yazı büyüklüğü 12, Times New Roman,Tablo biçimlendirmeleri, )
a)Personel Girişi Sayfasındaki tüm kişiler Bordro ve Banka Bilgileri sayfalarına aktarılacak
b)Personel Girişi Sayfasında G sütununda bulunan Sendika ismine göre kişiler hangi sendika üyesi ise o sendika sayfasına 1 den başlayarak sıra numarası verilerek aktarılacak.
c) Bütün aktarılan sayfaların altındaki 113-126 satırdaki veriler hücre aynı şekilde (formülleri ile aktarılacak)
d)Personel Girişi Sayfasındaki C10:C5000 hücre aralığındaki herhangi bir satırı çift tıklayınca "Bu kişiyi silmek istediğinizden eminmisiniz diye bir uyarı verip evet/hayır denildiğinde silindi yada vazgeçildi uyarısı verilebilirmi?

Ekli dosyalar

• BORDRO_mkr.xlsm
    223.9 KB · Gösterim: 14
Ön kontrolleri yapar mısınız eksiklikler/hata varsa bildirin.

Ekli dosyalar

• BORDRO_mkr.xlsm
    176.2 KB · Gösterim: 8
İyi akşamlar Askan bey; aşağıdaki kodda hata veriyor
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Bende hata vermiyor ama nasıl bir hata acaba

Butona basınca o satırı sarıya boyuyor

Gönderdiğim dosya işlem yapılmış hali yani makro çalıştırılıp oluşturulmuş hali.
Makro kaydetme ile sıralama yaptırabilir misiniz . C sütununa göre . Oluşan kodu da bana iletebilir misiniz?

Gönderdiğim dosya işlem yapılmış hali yani makro çalıştırılıp oluşturulmuş hali.
Makro kaydetme ile sıralama yaptırabilir misiniz . C sütununa göre . Oluşan kodu da bana iletebilir misiniz?
makro ile nasıl sıralama yapılacağını bilmiyorum hocam

Arşivdeki videoyu izler misiniz.

Ekli dosyalar

• 984c62fc-7a2a-4f77-bbf0-6625093af1e7.zip
    2 MB · Gösterim: 6
Askan bey şuan pc başında değilim. Akşam deneyince size dönüş yaparım. Her şey için çok teşekkür ederim

Sıkıntı olursa konu açın düzeltilir

Sayın

Hsn55

Alternatif olarak...
Sayın Userx eklemiş olduğunuz dosyaya Ana Sayfa Ekledim. Bu sayfada kurum yetkili kişilerinin adı,ünvanı,tarih ve ay ve yıl bilgilerini tüm sayfa ile köprü bağlantısı oluşturdum. Biliyorum. Tablonun düzeni ve eklenen kodlardaki hücrelerin yerleri değişti. Sizden ricam ekli dosyadaki kodları son eklediğim dosyaya revize edebilir misiniz?

Ekli dosyalar

• BORDRO_SON.xlsm
    323.2 KB · Gösterim: 3
Sayın Hsn55
Mesaj#13 'deki dosyayı tekrar indirip kontrol eder misiniz?
Sayın hocam çok teşekkür ederim. Dosyada sıkıntı yok. Sadece biraz aktarma işlemini geç yapıyor. Acaba aktarmayı hızlandırmanın yolu var mıdır. Yoksa eğer. 2 buton konulabilir mi ?
1.Buton Bordro ve Banka Listesi Sayfasına aktarma yapsın.
2.Buton İse Sendikalar sayfasına aktarma yapsın

Hocam Çok Teşekkür ederim. Son Olarak Bordro sayfasında J-K-L-N sutunlarında ki biçimlendirme bozuluyor. Bu sutunlarda biçimlendirme Personel girişi sayfasındaki gibi % şeklinde aktarılabilir mi

Dosyayı kontrol eder misiniz?

Ekli dosyalar

• userx_BORDRO_SON.xlsm
    290 KB · Gösterim: 3
Hocam Personel girişi sayfasındaki personel sayısını 1465 çıkardım .Bordro hazırla dediğimde 492 Personelden sonrasını Bordro sayfasında yazı büyüklüğünü kalın ve 20 yapıyor. Temizle dediğimde Bordro 492. kişiden sonrasını temizlemiyor. Banka Listesinde ise 10:500 satır arasını siliyor. Gerisini silmiyor.
Not: Banka Listesi ve Sendikalar sayfasındaki toplam satırındaki yazıları da kalın yapabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• userx_BORDRO_SON.xlsm
    922.5 KB · Gösterim: 1
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri