• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü makro hakkkında

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

kantar05

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
arkadaşlar merhaba makrolar ile ilgili bilgi almak istiyorum..

konu şu excel de iki ayrı sayfam var sayfa 1 sayfa 2

sayfa 2 de tablom var ve verilerim var şunu yapmak istiyorum

sayfa 1 e buton yapıp mesela ocak ayında terfisi gelecek kişinin terfisini ocak butonuna tıklayınca sayfa 2 deki ocak kayıtlarını acmak istiyorum bana yardımcı olabilirmisiniz teşekkrüler

Çözüm
Sayfa 1'e butonlar ekleyip o butonlara makrolar atayabilirsiniz elbette. Mesela bir buton ekleyin ve "mart" makrosunu aşağıdaki gibi değiştirin.
Eklediğiniz butona "mart" makrosunu atarsanız sanırım istediğiniz olur. Başka butonlar da ekleyerek, Bu kodları baz alarak da diğer makroları da düzenlersiniz.

CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Gerçek verilerin olmadığı örnek dosya paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.
Sayfa1 ve Sayfa2 için örneklendiriniz.

bu calışmam şimdi sayfa 1 e butonları atıp butona tıklayınca bana sayfa 2 yi acacak ve hangi ay ise onu göstermesini sitiyorum butonlar sayfa 1 d eolacak

Ekli dosyalar

• KADRO DEFTERİM - Kopya.xlsm
    290.2 KB · Gösterim: 6
benim istediğim makroları yaptım ama kadro defterinin içinde oldu butonlar ve yer yok ben hepsini sayfa 1 e birleştirmek istiyorum. tüm butonları sayfa 1 ile kadro defteri sayfasına baglantı yapmam lazım

Sayfa 1'e butonlar ekleyip o butonlara makrolar atayabilirsiniz elbette. Mesela bir buton ekleyin ve "mart" makrosunu aşağıdaki gibi değiştirin.
Eklediğiniz butona "mart" makrosunu atarsanız sanırım istediğiniz olur. Başka butonlar da ekleyerek, Bu kodları baz alarak da diğer makroları da düzenlersiniz.

CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
Button oluşturmaktan ziyade, şayet "Ocak","Şubat","Mart",Nisan"..... gibi bir liste şeklinde butonları yan yana dizecekseniz, Combobox ile daha pratik çözebilirsiniz kanaatindeyim.

CSS:
RİCA ETSEM SİZİN FORMUNUZA KODU YAPIP BANA ATABİLR MSİİNİZ BEN YAPTIM AMA OLMADI HATA VERDİ

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri