• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Makro Atanan Butona Basıldığında Log Tutma

westexcel

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,
Excel çalışma kitabımda 2 sayfa mevcut. 1. sayfada toplam 12 adet buton var ve her bir buton 1 kişiye mail göndermektedir.
2. Sayfada ise 1. sayfa hücrelerinde yapılan değşiklikleri Tarih, Saat, Sayfa, Adres ve Kullanıcı bilgileri ile log tutmaktadır.
Ancak 1. sayfada bulunan butonlardan birine basıldığında herhangi bir kayıt tutmamaktadır.
Makro atanan butonlara her basıldığında log sayfasında butona basıldığı bilgisini de eklemek istiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Log tutma kodu;
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Aşağıdaki kodu boş bir modüle yapıştırın.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

daha sonra butonların çalıştırdığı kodun/kodların en sonuna logyaz ekleyin
Kod:

Aşağıdaki kodu boş bir modüle yapıştırın.
Kod:

daha sonra butonların çalıştırdığı kodun/kodların en sonuna logyaz ekleyin
Kod:

Yönteminizi denedim, log tutuluyor ancak Tarih, Saat ve Sayfa dışındaki tüm istenilen bilgi hücreleri boş gözüküyor.

İsteğim şu; Sayfa1'de mevcut olan Ahmet isimli butona basıldığında bu buton metninin yani Ahmet yazısının Log sayfasında yeni değer sütununa yazdırmak istiyorum.

... buton metninin yani Ahmet yazısının Log sayfasında yeni değer sütununa yazdırmak istiyorum.
Yeni değer sütununun hangisi olduğunu nerden bilebilirim.:unsure:
Kaldı ki; Ben aktarılacak verilerde değişiklik yapmadım zaten.
dosyanızı ekleyin.

.Cells(satir, 6) = Target.Text

Target text, hücre yeni değer sütunu.
Butona basınca hücre içinde herhangi bir değişiklik olmayacak ama yine de buton metnini butona basılınca Log sayfasındaki Target text sütununa yazdırmak istiyorum.
Yeni değer sütununun hangisi olduğunu nerden bilebilirim.:unsure:
Kaldı ki; Ben aktarılacak verilerde değişiklik yapmadım zaten.
dosyanızı ekleyin.

Örnek dosya olmadan ilerleyemeyeceğim.
Size kolay gelsin.

Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• DÜZENLENDİ-log.xlsm
    36.5 KB · Gösterim: 2

Konuyu okuyanlar

Geri