Çözüldü MailMerge Mektup Birleştirme Resim Güncelleme Sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

dsdwq

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar. Bilindiği üzere word programında IncludePicture kullanarak dinamik resim eklediğimizde ve toplu mail gönderdiğimizde resimler yani resim alanı güncellenmeden gidiyor ve resimler hep aynı oluyor. Kişiye belirli klasördeki resmi dinamik alan olarak word e ekliyorum. Benim istediğim öncesinde herhangibir toplu alan güncelleştirmesi yapamadığımız Mail yoluyla göndermede bu güncelleştirmeyi yapıp göndermenin bir yolu var mı ? Yani bazı metin alanları özel olduğu gibi fotoğraflarda özel olacak ve sadece ayrı ayrı belirlenen maile gidecek? Bu konuda bilgisi olan varsa izah edebilirse sevinirim.

Kuşdili

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
195
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Belgeleri birleştirdikten (Bitir ve Birleştir adımı) sonra Ctrl+A ve F9 yapınca tüm resimler güncellenir diye biliyorum.

Alicimri

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,185
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Dosya yapınızı görseydik daha somut örnek verebilirdim.
Word dosyasında Geliştirici>Denetimler>Resim İçeriği Denetimi ekleyip dosyanızın istediğiniz bölümüne yerleştirin.
Dosyanızda (Normalde değil)l Boş bir makro oluşturun
İçine aşağıdaki makroyu yapıştırın.
Resim isimlerini Resim1.jpg..........Resim10.jpg gibi düşündüm. başka türlüde yapıla bilinir.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Alicimri

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,185
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Örnek dosyayı inceleyin.
Makro Ctrl+i kısayol tuşu ile çalışıyor.
Not: DataFields(3) satırındaki 3'ü (C sütunu) yerine sizin Excel dosyanızda resim adının yazılı olduğu sütun numarası ile değiştirin.

Ekli dosyalar

• gg.zip
    44.6 KB · Gösterim: 4
Son düzenleme:

dsdwq

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Örnek dosyayı inceleyin.
Not: DataFields(3) satırındaki 3'ü (C sütunu) yerine sizin Excel dosyanızda resim adının yazılı olduğu sütun numarası ile değiştirin.
Elinize sağlık.bu daha iyi olmuş bende resimler bir döngü halinde değil isimleri farklı farklı. bu macroyu E-Posta ile göndere tıklayınca mı çalıştırıcam nasıl olacak orasını anlayamadım. Yani E Posta ile Göndere tıklayınca eklenen maillerin hepsine kendi tebrik fotoğrafı gitsin istiyorum.

dsdwq

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Elinize sağlık.bu daha iyi olmuş bende resimler bir döngü halinde değil isimleri farklı farklı. bu macroyu E-Posta ile göndere tıklayınca mı çalıştırıcam nasıl olacak orasını anlayamadım. Yani E Posta ile Göndere tıklayınca eklenen maillerin hepsine kendi tebrik fotoğrafı gitsin istiyorum.
Macroyu çalıştırınca gönderiyomuş zaten çok sağolun. Teşekkürler

dsdwq

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Örnek dosyayı inceleyin.
1681812410096.png

Ekli dosyalar

• CERT Taslak.zip
    21.4 KB · Gösterim: 1

dsdwq

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
bu hatayı alıyorum. Örnek dosyaları aşağıda paylaştım. Kodu yapmak istediğim word dosyası ve excel datasına göre ayarladığımda hata veriyor. E- mail kolonunu sadece 4üncü kolon mu algılıyor? Ek olarak İçerik denetimini metin kutusunun içine ve ya aşağısına koyunca ContentControls(1) hata veriyor..
bu taslaklara göre düzenleyebilirseniz ve ya ne yapmam gerektiğini gösterirseniz memnun olurum.

dsdwq

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
bu hatayı alıyorum. Örnek dosyaları aşağıda paylaştım. Kodu yapmak istediğim word dosyası ve excel datasına göre ayarladığımda hata veriyor. E- mail kolonunu sadece 4üncü kolon mu algılıyor? Ek olarak İçerik denetimini metin kutusunun içine ve ya aşağısına koyunca ContentControls(1) hata veriyor..
bu taslaklara göre düzenleyebilirseniz ve ya ne yapmam gerektiğini gösterirseniz memnun olurum.
bu problemlere ek olarak gidecek resim boyutu nedense değişiyor halbuki fotoların boyutları hemen hemen aynı. bazıları mail atınca küçücük görünüyor. bu resmin ve ya içerik denetiminin boyutunu nasıl sabitleriz ve konu nasıl ekleriz maile .. bu da benim için önemli cevaplarınızı bekliyorum

Alicimri

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,185
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Excel dosyasının başlıklarının resmini eklerseniz resim ve e-mail adreslerinin hangi sütunlarda olduğunu görmem lazım.
Ayrıca Resim boyutunu ayarlamam için gerekirse değişiklik için öneride bulunmam için Word dosyasının şeklini görmem lazım. gerçek bilgilerin olmadığı bir görüntü olursa.

dsdwq

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Excel dosyasının başlıklarının resmini eklerseniz resim ve e-mail adreslerinin hangi sütunlarda olduğunu görmem lazım.
Ayrıca Resim boyutunu ayarlamam için gerekirse değişiklik için öneride bulunmam için Word dosyasının şeklini görmem lazım. gerçek bilgilerin olmadığı bir görüntü olursa.
üstteki mesajda yükledim hocam zip dosyası halinde. dosyanın içerisinde var örneklerim. kodlarda gördüğüm kadarıyla siz maillerin olduğu kolona bir referans vermiyorsunuz otomatik mi algılıyor acaba satırdaki mail biçimlendirmesinden?
bu arada hizalama ve resim boyutlarını ayarlamayı başardım. Gönderilen maile konu eklemek için bu şekilde mi düzenlemem lazım kodu ve ya nasıl düzenlemem gerekiyor? Bir de ek olarak eklemek için ne gerekiyor?
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Alicimri

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,185
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Sadece konu eklemek mi kaldı, diğer durumlar halloldu mu

Alicimri

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1,185
Excel Versiyonu
Office 2007 TR
Ekteki örnekte Excele d adında 4. bir sütun ekledim konuyu oradan alıyor.. Kodlardaki
Kod:
satırındaki 4'ü kendinizin Excel'e ilave edeceğiniz sütuna göre ayarlayın.

Ekli dosyalar

• gg.zip
    45 KB · Gösterim: 2
Çözüm

dsdwq

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Ekteki örnekte Excele d adında 4. bir sütun ekledim konuyu oradan alıyor.. Kodlardaki
Kod:
satırındaki 4'ü kendinizin Excel'e ilave edeceğiniz sütuna göre ayarlayın.
evet sadece konu kalmıştı. teşekkürler sayenizde o da çözüldü.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar