• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Macroyu Aktif Sayfa Ismine Göre Çalıştırma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

incsoft

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
15
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar kullanmış olduğum raporumda ayın günlerine göre 1......31 aralığında ve aşağıdaki formülle işlem yapıyor ancak ayda 31 gün varsa alt alta 31 adet yazmam ve 1$D3:D39 , 2$D3:D39.................31$D3:D39 olarak değiştirmem gerekiyor. Bunu ona gerek kalmadan My_Query = "Select Distinct * From [1$D3:D39] Where Not IsNull(F1)" kısmındaki [1$D3:D39] formülünü aktif sayfadan alacak şekilde nasıl yapabilirim arkadaşlar? Birde butona tıklamadan veri girildikçe otomatik yapma imkanı varmıdır?

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Macroyu Aktif Sayfa Ismine Göre Çalıştırma​

Ekli dosyalar

• SORU.xlsm
    37.1 KB · Gösterim: 5
Merhaba, daha sade anlaşılır, basit anlat isteğini. Senin kodların sende kalsın sadece ne istediğini yaz.

Örnek gönderin.
Göndermiş ya üstad :)
Bazen konulardada mesajlarınızı okuyorum ve söylemedende edemeyeceğim düşünüyorum acaba konularımı karıştırıyorsunuz yoksa şaka olsunmu diye yazıyorsunuz konulara :)
Gerçekten bunu hep merak ediyorum.

Birde butona tıklamadan veri girildikçe otomatik yapma imkanı varmıdır?
Hocam sayfa kodunda bu prosüdürü çağrabilirsiniz sheetschange kodunda.

Alttaki gibi kodlar ile örneğin.Müsait olmadığım için mobilden yol gösterdim.
If not intersect(........

Yanlış yazmadıysam alttaki gibi vd kod yazdığım aralıkta çalışır.Tabii hata kodlarıda eklemeniz gerekecek.
C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Kod:

Hocam dinamik yapmak istediğiniz yer yukarıdaki [1$D3 : D39] ise üstat Refaz çözüm bildirmiş.

Teşekkürler arkadaşlar. Çözüldü konumuna alamadım.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri