• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Macro ile pdf yapma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

incsoft

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
15
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Arkadaşlar dosyamın ismi 2022-01--AYLIK.xlsm ve ben bu dosya üzerinden günlük olarak pdf yazıcıları ile her günün ismi ile belirtilen klasöre 2022-01-14-AYLIK.pdf isminde dosya kaydetmekteyim. 14,15,16 ise sayfanın adı ile yapmaktayım. Bunu macro ile otomatik olarak yaptırmamız mümkün müdür?
Örneğin d:\deneme klasörüne sayfanında adını 13 olduğunu varsayarak 2022-01-13-AYLIK.pdf olarak yazdırmasını istiyorum. Pdf yazıcım ise varsayılan yazıcı olarak atanmış durumdadır.

Ekli dosyalar

• 2022-01--AYLIK.xlsm
    18.6 KB · Gösterim: 6
Çözüm
Çok güzel olmuş teşekkürler. Kayıt yaparken neden her seferinde aşağıdaki uyarıyı veriyor olabilir?

Ekli dosyayı görüntüle 4876

Kolay gelsin düzelttim. Dosyanız ektedir. Daha sonra karşınıza çıkarsa çözümü;

Dosya-Seçenekler-Güven Merkezi-Güven Merkezi Ayarları-Belgeye Özgü Ayarlar'ın altındaki;

"Kaydederken dosya özelliklerinden kişisel bilgileri kaldır" tikini kaldırın.
Arkadaşlar dosyamın ismi 2022-01--AYLIK.xlsm ve ben bu dosya üzerinden günlük olarak pdf yazıcıları ile her günün ismi ile belirtilen klasöre 2022-01-14-AYLIK.pdf isminde dosya kaydetmekteyim. 14,15,16 ise sayfanın adı ile yapmaktayım. Bunu macro ile otomatik olarak yaptırmamız mümkün müdür?
Örneğin d:\deneme klasörüne sayfanında adını 13 olduğunu varsayarak 2022-01-13-AYLIK.pdf olarak yazdırmasını istiyorum. Pdf yazıcım ise varsayılan yazıcı olarak atanmış durumdadır.

Sayfa adı tarihte günü belirtmektedir. Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• PDF.xlsb
    27 KB · Gösterim: 6
Sayfa adı tarihte günü belirtmektedir. Kolay gelsin.
hocam öncelikle teşekkürler.. 2022-01-13-AYLIK.pdf olması önem arz etmektedir çünkü formlar yıllardır bu formatta. 13,14,15...31 olması da sorumda da belirttiğim gibi sayfanın adından almaktadır. Ben bunu yıllardır elle yapıyorum olursa otomatik yapmayı düşünüyorum.

hocam öncelikle teşekkürler.. 2022-01-13-AYLIK.pdf olması önem arz etmektedir çünkü formlar yıllardır bu formatta. 13,14,15...31 olması da sorumda da belirttiğim gibi sayfanın adından almaktadır. Ben bunu yıllardır elle yapıyorum olursa otomatik yapmayı düşünüyorum.

İstediğiniz gibi yapılmıştır. Tarihteki gün sayfa adıdır. Sayfa adı deneme diyelim. Dosya adı 2022-01-deneme-AYLIK olacaktır.

Ekli dosyalar

• PDF.xlsb
    20.2 KB · Gösterim: 1
İstediğiniz gibi yapılmıştır. Tarihteki gün sayfa adıdır. Sayfa adı deneme diyelim. Dosya adı 2022-01-deneme-AYLIK olacaktır.
Gayet güzel hocam çok teşekkürler. Eğer sizin için zahmet olmazsa bir de belirtilen klasöre kaydetmesini sağlayabilirmisiniz? Bu arada hakkınızı helal edin.

Gayet güzel hocam çok teşekkürler. Eğer sizin için zahmet olmazsa bir de belirtilen klasöre kaydetmesini sağlayabilirmisiniz? Bu arada hakkınızı helal edin.

Belirtilen klasör sabit bir klasör mü? Yoksa siz mi seçeceksiniz?

Sabit klasör hocam. Mesela D:\deneme ben bunu macrodan kendim değiştiririm

Bende D bölümü olmadığından deneyemedim. Olacaktır diye düşünüyorum. Geri dönüş yaparsanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• PDF.xlsb
    21.3 KB · Gösterim: 1
Çok güzel olmuş teşekkürler. Kayıt yaparken neden her seferinde aşağıdaki uyarıyı veriyor olabilir?

Ekli dosyayı görüntüle 4876

Kolay gelsin düzelttim. Dosyanız ektedir. Daha sonra karşınıza çıkarsa çözümü;

Dosya-Seçenekler-Güven Merkezi-Güven Merkezi Ayarları-Belgeye Özgü Ayarlar'ın altındaki;

"Kaydederken dosya özelliklerinden kişisel bilgileri kaldır" tikini kaldırın.

Ekli dosyalar

• PDF.xlsb
    21.1 KB · Gösterim: 12
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri