• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Macbook air / Excel 365 / PDF den tablo alma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

ozkan

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
0
Excel V
Office 365 TR
Konuyu Başlatan
Macbook air de office 365 kullanıyorum ve PDF deki tabloyu excel e aktarmak istediğimde normalde Veri - Veri Al seceneginin altında "Dosyadan" seçeneğindeki olması gerekirken yok. Bunun nedeni Excel Mac versiyonu mu? Yoksa baska bir şey mi? Bu arada office lisanslı ve güncel.

Ekli dosyalar

• Ekran Resmi 2022-09-09 16.24.07.png
    Ekran Resmi 2022-09-09 16.24.07.png
    162 KB · Gösterim: 6
Çözüm
Macbook air de office 365 kullanıyorum ve PDF deki tabloyu excel e aktarmak istediğimde normalde Veri - Veri Al seceneginin altında "Dosyadan" seçeneğindeki olması gerekirken yok. Bunun nedeni Excel Mac versiyonu mu? Yoksa baska bir şey mi? Bu arada office lisanslı ve güncel.
Macbook Air'de Excel 365 kullanırken, "Data > Get Data > From File" seçeneğinin eksik olması, Excel'in Mac sürümündeki sınırlamalardan kaynaklanmaktadır. Mac versiyonunda bazı veri alma özellikleri, özellikle Power Query ile ilgili olanlar, tam olarak Windows sürümünde olduğu gibi mevcut değildir. Bu durum, Microsoft tarafından bilinen bir sınırlamadır. Office 365'in Mac sürümünde Power Query ve benzeri veri alma araçlarının işlevselliği daha...
Hangi exceli kullaniyorsunuz. 2016 mi ? Bende macpro kullaniyorum Ama biturlu power query den Veri Al butonunu bulamadim.

Macbook Air'de Excel 365 kullanırken, "Data > Get Data > From File" seçeneğinin eksik olması, Excel'in Mac sürümündeki sınırlamalardan kaynaklanmaktadır. Mac versiyonunda bazı veri alma özellikleri, özellikle Power Query ile ilgili olanlar, tam olarak Windows sürümünde olduğu gibi mevcut değildir. Bu durum, Microsoft tarafından bilinen bir sınırlamadır. Office 365'in Mac sürümünde Power Query ve benzeri veri alma araçlarının işlevselliği daha sınırlıdır ve bazı veri kaynaklarından alma seçenekleri eksik olabilir
Bu kısıtlamalar Microsoft'un resmi dökümantasyonunda da belirtilmiştir ve Mac kullanıcıları, Windows sürümündeki bazı veri işleme özelliklerine tam erişim sağlayamamaktadır
Ne yazık ki, bu Excel'in Mac sürümünde yerleşik bir sınırlamadır ve platform farklarından kaynaklanmaktadır.
Alternatif olarak, PDF'den veri aktarma işlemi için üçüncü parti araçlar ya da Google Sheets gibi diğer çözümler kullanılabilir.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri