• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü M 8 sütunda bulunan veriyi benzersiz sekilde sıralamak

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Sebahattin

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
6
Excel Versiyonu
Office 2013 TR
Konuyu Başlatan
Selamun Aleyküm Excel çözüm üstatları benim burada yapmak isteğim olay söyle:
Kurban listemde M8 sütununda bulunan verileri benzersiz ve tekrarsız hale getirip temsilci hesaplarında A sütununa alfabetik olarak Temsilciler baslığında altına getirmek ve aynı zamanda aynı şekilde temsilciler hesap sayfasında K3 satırına veri doğrulama ile getirmek istiyoruz formülle uğraştım yapamadım bu konuda yardım istiyoruz sebahattın kaldırım

Ekli dosyalar

• KURBAN TAKIP-2.xlsm
    2.1 MB · Gösterim: 7
Merhaba ,
Sizin de çok iyi bildiğiniz gibi bu forum tamamen "gönüllülük" esasına dayalı olarak excel ile ilgili soruların yanıtlanmasını amaçlamakta. En azından ben böyle olduğuna inanıyorum.
Siz sorularınıza beklediğiniz sürede yanıt gelmediği zaman , yeni mesajlar göndererek hem mesajınızı diğer mesajların üstüne çekiyorsunuz hem de gereksiz mesaj trafiği yaratıyorsunuz. Her şeyden önce bilinmesi gereken bir konu her sorunun yanıtlanması , çözümünün bilinmesi şartı yok. Bilgisi , zamanı olan elbette yanıt vermeye çalışıyor.
Sorduğunuz sorulara yanıtları olan destek elemanları ya da katılımcılar ilk fırsatta zaten yanıt vereceklerdir.
Diğer bir konu mesajlarınızda sık sık "hak helal etmek"den bahsediyorsunuz. Bilmeniz gereken : siz mesajlarınızı yukarı sıraya çektikçe diğer soru sahiplerinin hakkını ihlal etmiş oluyorsunuz. Her soru soran ve istediği sürede yanıt alamayan üye aynı şekilde davransa forumun ne hale gelebileceğini sizin takdirinize bırakıyorum.

Temsilci Hesapları sayafası kod bölümüne yapıştırın.
Sayfaya her giriş yaptığınızda çalışır.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

K3 veri doğrulama için ise,
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
1709012284976.png

Çözüm
Cevap verdiğiniz için tesekkur ederiz yalnız temsilciler sayfasında temsilciler A2 sonra gelmesi gerek oysa dosyada satır no 95 sonra gelmekte ekran görüntüsü ektedir

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (47).png
    Ekran Görüntüsü (47).png
    60.6 KB · Gösterim: 5
  • KURBAN TAKIP-27 subat Kopya.xlsm
    2.1 MB · Gösterim: 4
A2:A94 aralığına formül girmişsiniz. Siz A sütununa hiçbir şey girmeyeceksiniz.
A sütununu komple temizleyin.
başka sayfaya geçip tekrar temsilciler sayfasına girin.

nasıl olsun istiyorsunuz

Benim istediğim siralama temsilciler sayfasında A sütununda başka sayfaya gerek kalmadan A sütununda alfedik olarak sıralama yapsin

Sayın Sebahattin ,
kod, bu sayfayı her açtığınızda çalışıp, listeyi güncelliyor ve sıralıyor.
siz bu kodun hangi durumlarda çalışmasını istiyorsunuz ve neden?

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri