• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Logo SQL' den Gerçek Stok Bilgisini Çekmek

ardapesen

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
0
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba Arkadaşlar,

SQL konusunda yeniyim, excel ile kendim için basit bir stok kontrol uygulaması yazmak istiyorum.
Excele Gerçek Stok miktarını tüm ürünler için liste halinde çekmek istiyorum.

Şuanda excelden SQL varitabanına bağlanarak "LG_020_ITEMS" sorgusu üzerinden ürün kodlarını ve açıklamalarını çekebiliyorum. Fakat gerçek stok bilgisini nasıl alacağımı çözemedim. Gerçek stok bilgisini nasıl hesap edip, excelde belirli bir kolona nasıl aktarabileceğim konusunda yardımlarınızı rica ederim. Excel içerisinde "Güncelle" tarzında bir düğme ile sorguyu çalıştırabilirim.

Şimdiden desteğiniz için teşekkürler.

Merhaba Arkadaşlar,

SQL konusunda yeniyim, excel ile kendim için basit bir stok kontrol uygulaması yazmak istiyorum.
Excele Gerçek Stok miktarını tüm ürünler için liste halinde çekmek istiyorum.

Şuanda excelden SQL varitabanına bağlanarak "LG_020_ITEMS" sorgusu üzerinden ürün kodlarını ve açıklamalarını çekebiliyorum. Fakat gerçek stok bilgisini nasıl alacağımı çözemedim. Gerçek stok bilgisini nasıl hesap edip, excelde belirli bir kolona nasıl aktarabileceğim konusunda yardımlarınızı rica ederim. Excel içerisinde "Güncelle" tarzında bir düğme ile sorguyu çalıştırabilirim.

Şimdiden desteğiniz için teşekkürler.

Logo veritabanına hakim olmamakla birlikte stok haraket tablosuna join ile tablo birleştirmesi yapmak ve Sum işlevi ile bakiyeleri çekmek lazım.

Düz mantık..

select* ürünkodu,ürünadi,(sum(girisler)-sum(cikislar)) as bakiye from stoksabit t1 inner join stokharaket t2 on t1.stokkodu=t2.stokkodu

Konuyu okuyanlar

Geri