• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Log kaydı hakkında

murat_8181

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
218
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Değerli forum üyeleri paylaşmış olduğum çalışma ile log kaydı tutmak istiyorum. Yardım istediğim nokta ODA isimli sayfanın "I" ve "J" sütunlarında yapmış olduğum değişiklikleri eski değerleri LOG isimli sayfamın E sütununa yeni değerleride F sütununa yazdırmak istiyorum. Örneğin ODA isimli sayfamın "I" sütununda "AA" yazsın "J" sütunundada "15" yazsın ben bu değerlerden herhangi birinde yada her ikisinde bir değişiklik yaptığımda eski değerleri LOG isimli sayfamın "E" sütununa örneğin AA/15 yeni değer olarakta "F" sütununa değişiklik yaptığımızı varsayarak "AA/20" şeklinde log kayıtları tutmak istiyorum. Yeni değerleri yazdırıyorum fakat bir türlü eski değerleri yazdıramadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• ÇALIŞMA.xlsm
    16.9 KB · Gösterim: 5
Eki dener misiniz...

Ekli dosyalar

• ÇALIŞMA.xlsm
    19.6 KB · Gösterim: 6
Sayin mozuer geri dönüş için teşekkürler paylaşımı inceledim ancak tam istediğim bu şekilde değil. I ve J sutunlarinda yapılan değişiklikler hangi tarih ve saatte yapıldı ayrıca yapılan değişiklikler hangi personele ait Bunu log sayfasına getirmiyor ve her yapılan değişiklik için log sayfasında alt satira yeni bir kayit oluşturması gerekiyor

Umarım olmuştur...

Ekli dosyalar

• ÇALIŞMA_rev.xlsm
    20.1 KB · Gösterim: 9
Umarım olmuştur...
Sayın mozuer çalışmayı denedim sonuçlar istediğim gibi geldi. Ancak ODA isimli sayfanın son satırından itibaren yeni veriler eklemeye başlayınca makro çalışmıyor. Diğer bir sorun ise örneğin ODA sayfasındaki I sütunundaki veriyi İİ,ii,ÖÖ,öö yani ünlülerden oluşan harfler yapınca ve J sütunundaki veriyide değiştirince log sayfasına hatalı sonuçlar geliyor.

Son düzenleme:
İlk mesajınızda ODA sayfasındaki değişikliklere göre eski değerin yeni değerin LOG sayfasına aktarılmasını istediğinizi belirtmiştiniz. Ekleme durumunda eski değer ne olacak gibi yeni durumlara göre kodun yeniden yazılması gerekebilir....
Ben talebinizden tam olarak emin olamadım...

Örneğin ODA isimli sayfada sadece "I" sütununda değişiklik yada sadece "J" sütununda değişiklik yapıldığında veriler doğru geliyor. Ancak aynı anda hem "I" hemde "J" sütununda değişiklik yapılınca veriler hatalı geliyor. Aynı zamanda ODA sayfasına bir satırlık daha yeni bir veri eklenince makro çalışmıyor.

Deneyiniz.

Ekli dosyalar

• ÇALIŞMA.xlsm
    21.1 KB · Gösterim: 5

Konuyu okuyanlar

Geri