Çözüldü Listview'de DoubleClick ile Textboxlara Verileri Doğru Aktarmama Sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Diphda

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
4
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar,
Aşağıdaki dosyada murat_8181 üstat dinamik arama yapmıştı. Durum farklı olduğu için yeni bir başlık açma gereği duydum. Fark ettim ki userform3 üzerindeki arama formunda; EĞER textbox ile arama yapılmadan direk olarak tıklanırsa gelen verilere, userform1 üzerindeki textboxlara doğru şekilde yerleşiyor, eksiksiz olarak. Fakat textbox üzerinden arama yapıldıktan sonra bulunan veriye çift tıklandığında verileri userform1 üzerindeki textboxlara doğru aktarmıyor. Özellikle ya kayma oluyor yada hücrenin içinde uzun bir yazı var ise sadece yazının bir kısmını aktarıp devamını aktarmıyor. Bir yerde sanıyorum ki göremediğim bir hata var.
Örnek olması bakımından 20.20.0 , Revycare arattırılıp bakılabilir. Arattırma yapmadan listviewden tıklanarak seçildiğinde veriler doğru olarak aktarılıyor enteresan bir şekilde.

Çözüm
Merhabalar,
Aşağıdaki dosyada murat_8181 üstat dinamik arama yapmıştı. Durum farklı olduğu için yeni bir başlık açma gereği duydum. Fark ettim ki userform3 üzerindeki arama formunda; eğer textbox ile arama yapılmadan direk olarak tıklanırsa gelen verilere, userform1 üzerindeki textboxlara doğru şekilde yerleşiyor, eksiksiz olarak. Fakat textbox üzerinden arama yapıldıktan sonra bulunan veriye çift tıklandığında verileri userform1 üzerindeki textboxlara doğru aktarmıyor. Özellikle ya kayma oluyor yada hücrenin içinde uzun bir yazı var ise sadece yazının bir kısmını aktarıp devamını aktarmıyor. Bir yerde sanıyorum ki göremediğim bir hata var.
Örnek olması bakımından 20.20.0 , Revycare arattırılıp bakılabilir. Arattırma yapmadan...

murat_8181

Excel Dostu
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
218
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Merhabalar,
Aşağıdaki dosyada murat_8181 üstat dinamik arama yapmıştı. Durum farklı olduğu için yeni bir başlık açma gereği duydum. Fark ettim ki userform3 üzerindeki arama formunda; EĞER textbox ile arama yapılmadan direk olarak tıklanırsa gelen verilere, userform1 üzerindeki textboxlara doğru şekilde yerleşiyor, eksiksiz olarak. Fakat textbox üzerinden arama yapıldıktan sonra bulunan veriye çift tıklandığında verileri userform1 üzerindeki textboxlara doğru aktarmıyor. Özellikle ya kayma oluyor yada hücrenin içinde uzun bir yazı var ise sadece yazının bir kısmını aktarıp devamını aktarmıyor. Bir yerde sanıyorum ki göremediğim bir hata var.
Örnek olması bakımından 20.20.0 , Revycare arattırılıp bakılabilir. Arattırma yapmadan listviewden tıklanarak seçildiğinde veriler doğru olarak aktarılıyor enteresan bir şekilde.

Denermisiniz

Ekli dosyalar

• Arşiv.xlsm
    287.5 KB · Gösterim: 17
Çözüm

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,949
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Merhaba.Alttaki kodda 5 den sonra 8 yazmışsnız oraları kontrol edin TextBox1_Change kodundaki.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Diphda

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
4
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Refaz üstadım muhtemelen ben onları denerken hatalı yazdım fakat dosya ilk başından beri hatalı getiriyordu verileri. Ben o kısımları çok fazla değiştirerek kaymaları önlemeye çalıştım fakat yine olmayınca bıraktım öyle.Eski haline de getirmedim diye düşünüyorum. Hemen hemen aklıma gelen her yolu denemeye çalışmıştım elimden geldiğince.

murat_8181 üstadım ellerinize sağlık yine sizi yorduk biraz, emeğinize sağlık.

Çok çok teşekkürlerimi sunuyorum ilgi, alaka ve vakit ayırdığınız için.

Refaz

Destek Ekibi
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
3,949
Excel Versiyonu
Office 2021 TR
Benim gördüğüm arama yapınca listviewe alınanları yanlış sütunlardan aldırmanızdı abey.Zaten link sütunu ve listview sütunu denk gelmeyince dediğim kodları ekledim.Bu arada fotumada dosya yükleniyor sıkıştırma proğramına felan gerek olmadan.
Kolay gelsin.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar