• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü listview ve treeview çoketopla etopla

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

walabi

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2010 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba,

Ekli dosyada userform üzerinde yeralan treeview ve listview nesnelerini beraber kullanarak şunu yapmak istiyorum. Liste ve Fatura adında iki excel sayfam var. Fatura veri sayfası. Liste ise malzeme kod ve tanımlarını içeren sayfa.

Userform üzerinde 2 adet listview var. Userformun initialize olayında her iki userform Satır başlıkları ile gelmekte. Listview1 tek bir malzemenin aylık ve yıllık toplamlarını göstermek üzere tasarlanmakta. Listview2 ise tüm malzemelerin aylık ve buna bağlı olarak yıl toplamını göstermek üzere tasarlanmakta.

Treeview1 in çalışması yine bu siteden aldığım destekle oluşmakta.

Listview2 ye bir butona atayacağım kodlar ile aylık yıllık verilerin gelmesini istiyorum. Fatura adlı excel sayfasında iki tarih sütunu var. J sütunu dikkate alınacak sütun. Yine fatura adlı sayfanın AB, AC, AD, ve AE sütunları toplama yapılacak kriterler.

Çoketopla ya da etopla mantığı ile , userform üzerindeki Ay Toplamları Göster adlı butona bastığımda listview2 nin sütunlarına textbox2 ve textbox3 deki tarihler baz alınarak verilerin toplatılmasını istiyorum. Userform üzerindeki İlk Tarih, Son Tarih , fatura adlı sayfada tarih verisi olan J sütunu, ve kriter sütunları. Toplatılması gereken sütun ise X sütunu yani tutar. Malzeme kodları ise N sütununda.

Listview1 in amacı ise treview üzerinde seçilen bir malzeme kodunun yıl içindeki toplamlarını görmek.

Çok etopla mantığı ile bunları yapabilirmiyiz.

Ekli dosyalar

• TreeView _Listview_Rapor.xlsm
    62.2 KB · Gösterim: 11
Merhaba. Açtığım bu konu ile ilgili yol gösterici bir cevap alabilir miyim. Örnek dosya biraz kapsamlı . Aslında cevabını aradığım şey iki tarih arasındaki verileri listview satırlarındaki verilere göre toplatmak. Liste adlı excel sayfasındaki verileri listviewe aldıktan sonra aylar itibari ile fatura adlı excel sayfasındaki tutarsal verileri listview satırlarında toplatmak istiyorum. Nasıl olabilir.

Yıl bilgisine göre listeme yapar.
Dosya ektedir.

Ekli dosyalar

• TreeView _Listview_Rapor.xlsm
    67.9 KB · Gösterim: 14
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri