• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Listview Farklı Kritere Göre Filtreleme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Local

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
22
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba ekteki dosyamda UserForm2 formunda bir arama kısmı mevcut bu kodları Arama sayfasına uyarlayıp (Arama sayfası oluşturdum)filtreleme yapmak istiyorum . Bu sayfada Stok ürünleri mevcut .Ürün seç kısmından Stok Adı,Ürün Grubu ,Stok cismini combobox yardımı ile seçip textboxa ilgili veriyi yazınca süzerek filtreleme yapmasını istiyorum ..

Ekli dosyalar

• Resim ekle1 (1).xlsm
    200.6 KB · Gösterim: 15
Çözüm
Hocam benim sorunum Sayfa 4 değil siz forrma baktınızmı Userform 2 deki kodları alıp Arama formunda bir tane Listview var çalıştırınca 5 satırlık bir kayıt var bu kayıtları filtreleme yapmak istiyorum .Combobox Listesinden Ürün Grubu,Stok Kodu v.s seçip textboxa veriyi yazıp süzüp filtreleyecek bu kadar ...
Baktım ve çözümü 2.mesajda verdim.
Hatanızı tekrar edeyim.Filtrelenecek sayfa adı mesela sayfa100 ise sayfa100 yazacaksınız bu kadar.
Bilmiyorum daha nasıl anlatılır.
Kısaca cells yada range olan yerlerin başında sayfa adı yoksa aktif sayfa kabul eder ve aktif sayfada arama yapar.Ben denemiştim ve çalışmıştı.
Merhaba.
Alttaki koda Cells lerin başına Sayfa4. ekleyin.Kod başka sayfada çalıştığı için hata veriyor.
C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Yada alttaki gibi with end with ile nokta kullanarak her defasında Sayfa4 yazmaktan kurtulursunuz.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Peki oluşturduğum arama sayfasına göre çalışacakmı.Arama sayfasındaki tabloya göre

Tamam teşekkürler bir sorum daha vardı.Benim formlarım ve sayfalarım çok fazla ,mesela arama formum var filtreleyerek arama formumda filtreleme yaparak arama yapıyorum ama filtreleme yaparken illa o sayfada olunca filtreleme yapıyor başka bir sayfa seçili iken hata alıyorum yani sayfa adını bulamıyor başka formlardada bunu yapıyor bunu nasıl çözebilirim

Rica ederim mesaj 2 yi bir defa yada birden fazla okuyun cevabı orda var.Dahada anlamazsanız tekrar yazın.

Kodları dediğiniz gibi yaptım Userform2 formundaki kodları baz aldım arama formunu oluşturdum fakat çalışmadı.Benim düşüncem Userform2 formundaki kodlar ile arama formundaki Listview tablosuna uymuyor .

Bu arada kodlarda cellslerin başında sayfa4 yazıyor zaten

Hocam benim sorunum Sayfa 4 değil siz forrma baktınızmı Userform 2 deki kodları alıp Arama formunda bir tane Listview var çalıştırınca 5 satırlık bir kayıt var bu kayıtları filtreleme yapmak istiyorum .Combobox Listesinden Ürün Grubu,Stok Kodu v.s seçip textboxa veriyi yazıp süzüp filtreleyecek bu kadar ...

Baktım ve çözümü 2.mesajda verdim.
Hatanızı tekrar edeyim.Filtrelenecek sayfa adı mesela sayfa100 ise sayfa100 yazacaksınız bu kadar.
Bilmiyorum daha nasıl anlatılır.
Kısaca cells yada range olan yerlerin başında sayfa adı yoksa aktif sayfa kabul eder ve aktif sayfada arama yapar.Ben denemiştim ve çalışmıştı.

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri