• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Listview de kaç adet var ise göstersin

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

yiğitcan

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
7
Excel Versiyonu
Office 2019 EN
Konuyu Başlatan
Merhaba
Bir programa Yapmaya Çalışıyorum
Yardımcı Olabilirseniz Sevinirim
Saygılarımla

yapmak istediğim userform üzerinde iki adet listview var
listview1 de sayfalardaki veriler Getirildi
listview2 de yapmak istediğim aynı veriler gelsin hangi ismi seçtiğimde listview1 de kaçtane varsa göstersin
bu konuda yardımlarınız bekler hayırlı günler dilerim

Ekli dosyalar

• Örnek Dosya.xlsm
    46.6 KB · Gösterim: 3
Çözüm
Yada Textboxu iptal ederseniz alttaki kodları ekleyin eskileri tüm silip userform2 deki.

Bir tane buton ekleyin ona basınca listview1 yenilenir.Butonun adı CommandButton1 olmalı tabii.

99.gif

CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Belli bir aşamaya getirdim kafam durdu ilgilenen arkadaşlar olursa iyi olur. Listview2 ye çift tıklayınca aynı isimden olanları Listview1 içine listelemeyi bir türlü yapamadım. Arkadaşlara duyrulur. Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• LİSTVİEW VERİ ALMA.xlsm
    61.9 KB · Gösterim: 5
Refaz hocam eline sağlık. Bir kaç ekleme ile son şeklini verdim inşallah arkadaşın işini görür.

Ekli dosyalar

• LİSTVİEW VERİ ALMA.xlsm
    67.7 KB · Gösterim: 16
Rica ederim abey.Textbox21 change kodunu alttaki gibi yaparsanız ve mesela a(başta ve sonda * işaret olmalı ama burda çıkmıyor) olarak aratabilirsiniz dosyada eşittir var.
Trim kullanma sebebi ise MEHMET bunun sonunda boşluk olduğu için bulmuyordu.

Like olarak MEHMET yazılsada sonuç verir illaki yıldız işarete gerek yok.Birde Evaluate("upper kullanmanmanızı tavsiye ederim harf duyarlılık için önceden bende replace olanı kullanıyordum ama çalışmıyor o.

JavaScript:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Son düzenleme:
Merhaba
Kıymetli Hocalarım
Allah Razı Olsun
Çok Teşekkür Ederim
çok güzel olmuş
kusura bakmayın
bir ricam daha olacak
liste de FATİH isiminde üyeler var baba isimleri bekir ve ali var tıkladığımda kaç tane fatih varsa baba isimleriyle geliyor
benim istediğim isme tıkladğım zaman isim fatih babaadı bekir iri getirsin baba adı ali yi göstermesin
yardımcı olursanız sevinirim
saygılarımla

İlk mesajında "
listview2 de yapmak istediğim aynı veriler gelsin hangi ismi seçtiğimde listview1 de kaçtane varsa göstersin
bu konuda yardımlarınız bekler hayırlı günler dilerim" böyle istekte bulunmuşsun, şimdi de tek gelsin diyorsun. Dün gece geç saatlere kadar bununla uğraştım sağ olsun Refaz hocamda destek verdi şimdi tam tersini istiyorsun biz şimdi ne yapalım sen söyle.

İlk mesajında "
bu konuda yardımlarınız bekler hayırlı günler dilerim" böyle istekte bulunmuşsun, şimdi de tek gelsin diyorsun. Dün gece geç saatlere kadar bununla uğraştım sağ olsun Refaz hocamda destek verdi şimdi tam tersini istiyorsun biz şimdi ne yapalım sen söyle.
Bu durumda textboxa gerek olmayacak abey.Koda sadece listboxların kolanlarını birleştirip aratılırsa bence zor değil.Eve geçince bakarım.

Yusuf bey
Allah Razı olsun
Hakkınızı helal edin
kusura bakmayın rahatsızlık verdim
özür dilerim
güzel bir aşamaya geldik ellerinize sağlık
dünyada en zor iş insan oğlunu memnun etmek oda çok zor kimse memnun olmaz benimkide o
istediğim isim geliyor ondan sorun yok baktığımda baba isimleri ayrı olanda geliyor
bende sizde ricada bulundum olursa sadece baba isimleri aynı olanlar gelsin eyer olmuyorsa bu şekilde olsun
sağolun
teşekkür ederim

Yani sadece upper kısımda değişecek üç adet satır ve listbox2 nin üç kolonu birleştirilip aratılacak.

Yada Textboxu iptal ederseniz alttaki kodları ekleyin eskileri tüm silip userform2 deki.

Bir tane buton ekleyin ona basınca listview1 yenilenir.Butonun adı CommandButton1 olmalı tabii.

99.gif

CSS:

Son düzenleme:
Çözüm
İşte bu Helal olsun
ALLAH RAZI OLSUN
çok teşekkür ederim sağolun
beni ne kadar mutlu etiniz
ne muradınız varsa rabbim versin Amin
saygı ve hürmetlerimi sunarım

Aklıma geldi textbox olmayanı kullanacaksanız Like yerine = ekleyin.
Bişey olmaz ama doğrusu bu olur çünkü listviewe çift tıklayınca zaten eşit olacak.
Textbox için Like sebebi yazılanın başına ve sonuna yıldız işareti koyunca içerisinde araması içindi.
Biraz karışık anlatıyorum :)

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri