• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü listview arama

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

turgay1983

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
16
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
merhaba
ufak çaplı bir muhasebe programı yapmaya çalışıyorum ama listview de texbox ile arama yapamadım örnek bir dosya eklesem yardımcı olurmusunuz

Ekli dosyalar

• Muhasebeci.xlsm
    195.3 KB · Gösterim: 14
Hangi formda arama yapacaksın ismini yazar mısın birçok form var.

Stok listesi formda ufak bir örnek inceleyiniz

Ekli dosyalar

• Muhasebeci.xlsm
    131.7 KB · Gösterim: 13
Merhaba.
UserBankalistele formu textbox kodu.
Genel mantık alttaki gibi.

JavaScript:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Alttaki gibi yaparsanızda içerik olarak arar.

JavaScript:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Anladığım kadarı ile bir örnek gönderiyorum arama yapmak için dediğinden dolayı bu örneği yaptım ben böyle anladım. Yok sen isimden süzme yapmak istiyorum dersen ona da bakarım. Bir diğer hususta şu soru başlığında listview demişsin ancak örnek listbox onuda açıklarsan iyi olur.

Ekli dosyalar

• Muhasebeci.xlsm
    117.6 KB · Gösterim: 15
Konu ile ilgisi yok ama;
Sadece dikkatimi çektiği için belirteyim istedim.
Stok sayfasının 1000001. satırı neden dolu?
1655296949253.png
Ayrıca kodlarınızda,
Kod:
gibi döngüler gördüm. Her seferinde 1 milyon döngü yavaşlık sebebidir.
Bunun yerine son satırı buldurup döngüyü ona göre kurdurabilirsiniz yada hiç döngüsüz halledebilirsiniz.

Örneğin ,
Stok sayfasının 1000001. satırını temizledikten sonra,
UsrStokListesi userformunun kodu aşağıdaki gibi düzenlenebilir.
Kod:

Konu ile ilgisi yok ama;
Sadece dikkatimi çektiği için belirteyim istedim.
Stok sayfasının 1000001. satırı neden dolu?
Ekli dosyayı görüntüle 9068
Ayrıca kodlarınızda,
Kod:
gibi döngüler gördüm. Her seferinde 1 milyon döngü yavaşlık sebebidir.
Bunun yerine son satırı buldurup döngüyü ona göre kurdurabilirsiniz yada hiç döngüsüz halledebilirsiniz.

Örneğin ,
Stok sayfasının 1000001. satırını temizledikten sonra,
UsrStokListesi userformunun kodu aşağıdaki gibi düzenlenebilir.
Kod:
dblclik yaptığımda güncelle dediğimde oraya atıyordu. o yüzden oldu.

Anladığım kadarı ile bir örnek gönderiyorum arama yapmak için dediğinden dolayı bu örneği yaptım ben böyle anladım. Yok sen isimden süzme yapmak istiyorum dersen ona da bakarım. Bir diğer hususta şu soru başlığında listview demişsin ancak örnek listbox onuda açıklarsan iyi olur.
evet çok özür dilerim. ilk yaptığım listbox tu yalnız biraz uğraşınca sanki listview daha iyi gibi geldi o yüzden listelerimi listview çevirdim ekteki örnekte usrcariliste deki LwCari de cari kod ve ad ile süzme yapmak istiyorum. yardımcı olabilirmisiniz.

Ekli dosyalar

• Muhasebeci.xlsm
    241.9 KB · Gösterim: 6
Düzenledim ekte. Bir hususu belirteyim işlerinizi listboxta yaparsanız daha iyi olur listview daha zordur.Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• Muhasebeci (3).xlsm
    127.3 KB · Gösterim: 26
Çözüm
Düzenledim ekte. Bir hususu belirteyim işlerinizi listboxta yaparsanız daha iyi olur listview daha zordur.Kolay gelsin.
iyi geceler yusuf bey kodunuzu stok listesine de listview ekleyip yaptım ama bir türlü olmadı. TxStokaraya harf giriyorum liste boşalıyor sonra harfi silince cari sayfasındaki verileri getiriyor bir türlü anlamadım

Alttaki konu ile aynımı?

Alttaki konu ile aynımı?

Evet malesef ilk açtığımı yayınlanmadı sandım o yüzden

Sıkıntı listview başlıklarında açık olan başlıklar var ancak listview de görünmüyor o yüzden ben yarın bakarım

Sıkıntı listview başlıklarında açık olan başlıklar var ancak listview de görünmüyor o yüzden ben yarın bakarım
Diğer konu ile aynı olduğu için ordada yazmıştım.
Listviewin özelliklerinden sanıyorum en üsttekine tıklarsanız orda başlıklar yazılan yer çıkar.Orda tüm başlıklar yazılmış :(

Diğer konu ile aynı olduğu için ordada yazmıştım.
Listviewin özelliklerinden sanıyorum en üsttekine tıklarsanız orda başlıklar yazılan yer çıkar.Orda tüm başlıklar yazılmış :(
sorun çözüldü şuan herşey istediğim gibi çok teşekkür ederim

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri