• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Listeyi rastgele numaralandırma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

xemdarx

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
12
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Selamlar ,
"D" sütunundaki liste sayısı kadar "M" sütununa rastgele sayı dağıtmak istiyorum. Örneğin; listemiz 12 kişilik ise "M" sütununa 12'ye kadar değeri rastgele dağıtmak sonra yine aynı işlemi devam ettirmek. Makro ile yapmak mümkün mü? Teşekkürler

Ekli dosyalar

• NSYR .xlsm
    42.9 KB · Gösterim: 3
Selamlar ,
"D" sütunundaki liste sayısı kadar "M" sütununa rastgele sayı dağıtmak istiyorum. Örneğin; listemiz 12 kişilik ise "M" sütununa 12'ye kadar değeri rastgele dağıtmak sonra yine aynı işlemi devam ettirmek. Makro ile yapmak mümkün mü? Teşekkürler
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Sayın musapekel,

Ekli dosyalar

• resim_2023-12-10_183650206.png
    resim_2023-12-10_183650206.png
    61.2 KB · Gösterim: 3
Selam hocam.
Yapmanız gereken tek şet koodaki D yerine L yapmak idi.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Yukardaki olmazsa alttaki gibi yapın.Alttaki son sütun noya göre öncekide L sütunundaki dolu satırların sayısına kadar buluyor.

Kod:

Son verdiğimi kullanırsanız alttaki gibi yapın sadece sonda -3 ekledim.

C#:

Selam hocam.
Yapmanız gereken tek şet koodaki D yerine L yapmak idi.

Kod:
Doğrudur. Fakat listedeki kişi sayısından fazla sayı değeri üretiyor. 19 kişi var ise L sütunundaki her 19 kadar değeri M sütununda dağıtmak mümkün mü?

Resimdeki gibi.

Ekli dosyalar

• resim_2023-12-10_201449096.png
    resim_2023-12-10_201449096.png
    51.3 KB · Gösterim: 5
Rica ederim hocam.
Şunu farkettim.

D sütununda 19 adet var ve L sütunu 19 arlı devam etmiş ama sonunda 17 de bitmiş.
Eğer böyle oluyorsa alttaki kodu kullanmanız gerekecek.

Sub Dagit() bu kod çalışacak.

C#:

Ekli dosyalar

• NSYR .xlsm
    41.9 KB · Gösterim: 1
Son düzenleme:
Son olarak bu kodu ekleyeyim önceki biraz gereksiz olmuş kodlar.

C#:

Ekli dosyalar

• NSYR.xlsm
    41.7 KB · Gösterim: 2
Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri