• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Listboxda Seçtiğimiz Satırın Istediğimiz Textbox A Yazılmasını Sağlamak

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Discreum

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
36
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
listbozdaki sadece 1. stundaki verilerin textbox a girmek istiyorum dosyada yazdığım gibi 1. hücredeki 1. textbox 2. hücredeki 2. textbox a tıkladığımızda

Ekli dosyalar

• listbox dan veri alma.xlsm
    14.1 KB · Gösterim: 10
böyle bir işlem nerede kullanılabilir kestiremedim. Örneğiniz ekte

Ekli dosyalar

14.4 KB · Gösterim: 8
buda direkt textbox çift tıklama ile listeden bilgi alma

Ekli dosyalar

14.8 KB · Gösterim: 13
Çözüm
Daha deniyemedim çocukla oyun oynuyorum uyusunda bakacam bu uygulamaları aklıma geldikçe yapnmaya çalışıp herhangi bişekilde lazim olursa diye ugrasıyorum eminimki biyerde daha neler neler aklımiza gelipte yapmaya çalışacağız 😄

saolasın ilgilendiğin için bende biraz daha düzenleme yaptım şuan tıkladığımda hepsi geliyor şunu istiyorum 1. satıra tıklayınca sadece 1. textbox a veri gelsin 2. satıra tıklayınca 2. textbox a veri gelsin yani hangi satıra tıkladıysam o gözüksün biraz çok şey istiyorum sanırım :D herkeze iyi çalışmalar

tek tıklama text box için tek tıklama yok çift tıklama var onunda örneğini yapmıştım

CSS:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

şöyle bir düzenleme ile halletmiş oldum yardımlarınız için teşekkür ederim

Alternatif

TextBox1 = Adı , TextBox2 = Soyadı
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

TextBox1 =Satır1 , TextBox2 = Satır2
Kod:

Konuyu okuyanlar

Geri