Çözüldü Listbox ta tarih formatı sorunu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

martinmax

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
116
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
daha önce açtığınız konu çözümlendiyse lütfen kapatınız.

Çözüm
Her tarih için olmuyor bu durum bu kısım da şaşırtıcı. Konu biraz acil yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Gün ve ay 1-12 arasında olduğu zaman olur. 13.ay olmadığı için onun gün olduğunu algılar.

Niye bunları kullandığınızı anlamamakla birlikte kodlarınızda (FieldInfo:=Array(0, 3)) düzeltmesini yapın
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Tugba

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
8
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Merhaba,

Ekte yer alan dosyamda görüleceği gibi tarih kısmını gün ay yıl şeklinde girilecek şekilde yaptım. Verilerimi sheetlerde kaydedip listboxta listeletiyorum. Kayıt gün ay yıl şeklinde("dd.mm.yyyy") kaydediyor. Shette ve listboxta kayıt sonrası gün ay yıl şeklinde gösteriyor fakat programda arama yaptırınca (Ara Formunda) veya programı kapatıp başka zaman tekrar girdiğimde ay gün yıl şeklinde göstermeye başlıyor kayıtların tarihlerini. Bunun sebebini bir türlü çözemedim yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Sevkiyat Programı.zip
    948 KB · Gösterim: 23

Tugba

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
8
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Arama Kodlarım aşağıdaki gibidir. Aramadan sonra kayıtlı tarih formatı ay gün yıl seklinde değişiyor. Normalde gün ay yıl şeklinde kaydediyorum. CLng veya CDate den mi kaynaklanıyor acaba hatam? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum çözemedim sorunu :(

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Tugba

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
8
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Merhaba

Kodu şu şekilde dönüştürürseniz çalışıyor gibi görünüyor.

Kod:

Ekli dosyayı görüntüle 13914
Sorun aslında tam olarak şu şekilde; 07.12.2022 şeklinde kaydedilen tarih 12.07.2022 şekline dönüşüyor. Hücre tipi ay gün yıl şeklinde yapılmasına rağmen. Tam olarak bunun sebebini bulamıyorum. Genelde arama yaparken tarih değişiyor benim gözlemlediğim fakat başka bir sebep de olabilir tabi.

Ekli dosyalar

• HATA 1.PNG
    HATA 1.PNG
    20.7 KB · Gösterim: 2

Tugba

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
8
Excel Versiyonu
Office 2016 TR

Tugba

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
8
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Maalesef yine olmadı. Başta 08.12.2022 olarak kaydediyor arama yaptırınca 12.08.2022 olarak değişiyor. Sanırım arama kodları kısmında format ile ilgili hatam var ya da kod eklemem lazım. Çözemedim sorunu. :(
Programa giriş ve çıkış kaydı yaparken kodu aşağıdaki gibi deneseniz birde
Kod:

Ekli dosyalar

• hataa.PNG
    hataa.PNG
    30 KB · Gösterim: 3

veyselemre

Süper Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
353
Excel Versiyonu
Office 2016 EN
Her tarih için olmuyor bu durum bu kısım da şaşırtıcı. Konu biraz acil yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Gün ve ay 1-12 arasında olduğu zaman olur. 13.ay olmadığı için onun gün olduğunu algılar.

Niye bunları kullandığınızı anlamamakla birlikte kodlarınızda (FieldInfo:=Array(0, 3)) düzeltmesini yapın
Kod:

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar