• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Listbox çözemediğim sorun

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

xmenx

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
45
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba ustalar dünden beri çözemediğim sorun var ekteki gifde sorun anlaşılıyor. listbox kayıtı seçiyorum düzenliyorum düzenledikten sonra düzenlenen bilgiyi sayfada görüyorum fakat listbox göremiyorum . Userformu kapatıp yeniden açınca doğru gösteriyor
2.sorun da kayıt düzenlerken inputbox çıkıyor şifreyi giriyorum bunu userform üzerinden yapmak istiyorum onuda ekledim yardımcı olursanız çok sevinirim

Ekli dosyalar

• DenemeForm (10).xlsm
    343.5 KB · Gösterim: 7
  • kayıt düzeltme.gif
    kayıt düzeltme.gif
    794.5 KB · Gösterim: 5
İlk soru için
Listbox başlıklı kodlarda End Sub dan önce aşağıdaki satırları ekleyin, liste dolduktan sonra sorgunun kapanması için.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.
Sonrasında düzenle butonunda UserForm_Initialize satırını ekleyin, bu şekilde yeniden listenin dolmasını sağlamış olursunuz.

İkinci soru için şifreyi userform üzerinden yapmak istiyorsanız, textbox ekleyip şifreyi textbox dan kontrol edebilirsiniz.

Merhaba hocam dediğinizi yaptım o şekilde doğru çalıştı fakat bu kodlarda hata verdi bunlar gereklimi yoksa silmem gerekirmi
Private Sub UserForm_Terminate()
Rs.Close: Con.Close
Set Con = Nothing
Set Rs = Nothing
sql = ""
son = Empty

End Sub

Hocam 2.sorun için userform 2 ekledim textbox ekledim fakat kodları ekleyemedim

Aynı kodlar kullanıldığı için UserForm_Terminate bölümünü silebilirsiniz.
Userform2 nin bu işlem için olduğunu düşünmemiştim, kodları hazırlayıp paylaşırım.

Userform2 kodları.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Userfrom1 izin düzenle CommandButton5_Click kodları.
Kod:

Çözüm
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri