• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Listbox basit veri çekme ve userform mantığı

Hakan Özer

Yeni Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
1
Excel Versiyonu
Office 2016 TR
Konuyu Başlatan
Merhaba, iki sorum var sizlere.
Şimdiden teşekkür ederim, saygılar.
İlki, listboxla ilgili komut vermek için userform click veya kaydet butonuna click mi yoksa listboxın kendine mi click yapacağız.
yani genel olarak soruyorum, makroyu hangisinin adı altında yazmam gerektiği kafamı karıştırıyor (yani tanımladığımız şeyi mi düzenliyor yoksa o sadece isimlendirme ve aynı kapıya mı çıkıyor
ikincisi, ekte görüldüğü gibi satırlara bir bir değer girdikçe listboxta liste halinde görülmesi. bu kadar basit ama unutmuşum arkadaşlar karmaşık şeylere girmeden bana basit haliyle gösterir misiniz, şu 2 şekilde yazdım 2si de çalışmadı.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

1705858743040.png

Listbox1.RowSource = Cells(sonsatir, 1)
Rowsourcede böyle olmaz.Araştırın bir sürü kod görürdünüz örneğin = sayfa1!a1:a & son gibi yada & son yerine istediğiniz sayı.
Açılıştada userforminitialize içine alunır yada userform activate ama genelde inititiliaze.
Combobox olayna gelince rowsource ile aldığınız için additem ile alınmıyor galiba.
Her iki koddada additem ile alırsanız kod çalışır galiba.
Ayrıca ek te eklemeniz gerekiyor konu açarken.
Ben bildiğim mantıkları yazdım.

Ayrıca cells yazdıklarınızın önüne sayfa adları ekleyin.

Konuyu okuyanlar

Geri