• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Kullanıcı Yetkisi kısıtlama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

okinava14

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
83
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Rafez Hocam az önceki kodlar işe yaramadı yani hiç bir işlem yapmadı. Bende verdiğiniz eski kodlardan uyarlama yaptım. keşke sizin verdiğiniz olsa aslında o daha iyi ekte üst satırdaki sizin kodlar altta kide başarılı sonuç veren. ama olsun sonuç da oldu emeğinize yüreğinize sağlık.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Şimdi hocam son sorun tabi umarım :)
Kısıtlı kullanıcı penceresi Yani AYARLAR butonu sadece admin tarafından gözüksün user kullanıcılar ayarlara müdahale edemesin.
FrmAnaEkran da olan AYARLAR butonu sadece admin şifresi ile giriş yapanlar tarafından gözükmesi user kullanıcılar bu ayarlar formuna giremesin.

Kısacası; Ayarlar tıklanırsa Kullanıcı admin yetkili değilse YETKİNİZ YOK UYARISI versin yada kullanıcı ise bu buton gözükmesin. Sadece Admin yetkisi ile giren kullanıcılara gözüksün.

Ekli dosyalar

• DENEME.xlsm
    1.8 MB · Gösterim: 4
  • 02.png
    02.png
    412.3 KB · Gösterim: 6
Yada Usr:Ayarlar form hiç açılmasın isterseniz resimdeki gibi yapın ve mesaj içeriğini değiştirin.

1.png

Pardon hocam o ince detayı fark etmedim. Ben sandım Usr_Ayar komple gizlenmedi. Şimdi MultiPage yerine Usr_Ayar adını yazarsak form gizlenirmi sonuçta o kısım tüm ayarlara müdahale yeri ve bu formun gizlenmesini kastetmiştim.

Pardon hocam o ince detayı fark etmedim. Ben sandım Usr_Ayar komple gizlenmedi. Şimdi MultiPage yerine Usr_Ayar adını yazarsak form gizlenirmi sonuçta o kısım tüm ayarlara müdahale yeri ve bu formun gizlenmesini kastetmiştim.
Userform tüm gizlenmeyi bilmiyorum ama belki olabilir ve olsada bence sağlıklı olmaz gibi.

23.Mesajdakini uygularsanız zaten O formu açacak buton görükmez vba pencereyede şifre verirsenizde kimse değiştiremez tabii uğraşılırsa şifrede kırılıyor.

Hocam şuan tam olmuş emeklerinize sağlık teşekkürler. Bilgi amaçlı soruyorum.
23 nolu mesajda verdiğiniz koddaki Label6 ne anlama geliyor yani neyi temsil ediyor, görevi ney gibi.

Tamamdır hocam emeğinize yüreğinize sağlık. Ana konu olarak tamamı bitti. Bir kaç gün tüm tuşları tek tek test edip kırıntı hatalar var mı onları kontrol edeceğim. umarım çıkmaz. Her şey için çok çok teşekkürler.

Tamamdır hocam emeğinize yüreğinize sağlık. Ana konu olarak tamamı bitti. Bir kaç gün tüm tuşları tek tek test edip kırıntı hatalar var mı onları kontrol edeceğim. umarım çıkmaz. Her şey için çok çok teşekkürler.
Rica ederim,kolay gelsin.
Sorularınız olursa hallederiz hocam.

Ayarlar sayfasında yetki sütununa yazarken küçük harflerle admin yazın çünkü vba kısmında admin değişkeni öyle.Yada ayarlarsınız gerekirse.Hatırlatayım istedim son olarak.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri