• Bir süredir maillerde yaşanan sorunlar giderilmiştir. Şifremi unuttum yaparak şifrelerinizi mailinizden alabilirsiniz.

• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Kullanıcı Yetkisi kısıtlama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

okinava14

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aktiflik
Aldığı beğeni
83
Excel V
Office 2021 TR
Konuyu Başlatan
Rafez Hocam az önceki kodlar işe yaramadı yani hiç bir işlem yapmadı. Bende verdiğiniz eski kodlardan uyarlama yaptım. keşke sizin verdiğiniz olsa aslında o daha iyi ekte üst satırdaki sizin kodlar altta kide başarılı sonuç veren. ama olsun sonuç da oldu emeğinize yüreğinize sağlık.

Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Şimdi hocam son sorun tabi umarım :)
Kısıtlı kullanıcı penceresi Yani AYARLAR butonu sadece admin tarafından gözüksün user kullanıcılar ayarlara müdahale edemesin.
FrmAnaEkran da olan AYARLAR butonu sadece admin şifresi ile giriş yapanlar tarafından gözükmesi user kullanıcılar bu ayarlar formuna giremesin.

Kısacası; Ayarlar tıklanırsa Kullanıcı admin yetkili değilse YETKİNİZ YOK UYARISI versin yada kullanıcı ise bu buton gözükmesin. Sadece Admin yetkisi ile giren kullanıcılara gözüksün.

Ekli dosyalar

• DENEME.xlsm
    1.8 MB · Gösterim: 4
  • 02.png
    02.png
    412.3 KB · Gösterim: 6
Set bul = Range("A:A").Find(Me.txtKullaniciAd.Value, , xlValues, 1, , , True) 'Küçük büyük harf duyarlı
Burda Range den önce nokta olmalıydı heralde bundan sizde çalışmadı Kullanıcılar sayfasından başka sayfada çalıştırdıysanız.
O yüzden size bu with gibi kodları öğrenin diye yazmıştım önceleri :)

If Not bul Is Nothing Then MsgBox "Kullanıcı Şifre Boş Olamaz...", vbCritical, "Hata" .Cells(bul.Row, "B").Value = txtYeniSifre2.Value MsgBox "Kullanıcı Şifre Yanlış...", vbCritical, "Silme" End If
Ayrıca Not is nothing olduğu için aranan bulunuyor manasına geliyor Not olmazsa aranan bulanamdı oluyor ordada mantık hatası yapmışsınız ve if else olayını uygulamalısınız.

Sağolun hocam benimde işime gelir bu daha kullanışlı.

KullaniciAdveSifre_Modul modüldeki

Sub KullaniciSifre_Guncelle(ByVal txtEskiKullaniciSifre As MSForms.TextBox, ByVal frm As Object, _
ByVal txtYeniKullaniciSifre As MSForms.TextBox, ByVal txtKullaniciAd As MSForms.TextBox)

adında sub var orda boş olamaz örnekleri var mesela.

Son düzenleme:
Önceki mesajdaki Sub olanı açıp kodları inceleyip anlamaya çalışın tüm sorunuza yardımcı olacak örnek kodlar var bence.

Sağolun hocam benimde işime gelir bu daha kullanışlı.
Rica ederim.Kullanışlı olayını anlamadım zaten sizin eklediğiniz formdaki benim yazdığım kod hocam dediğim gibi nokta eklememişsiniz sadece ve diğer yazdığım mesaj verme olayları.

Ayrıca resimdeki işaretlediklerimi eklerseniz comboboxa kullanıcı adları gelir.

1.png

Son düzenleme:
Ayrıca Not is nothing olduğu için aranan bulunuyor manasına geliyor Not olmazsa aranan bulanamdı oluyor ordada mantık hatası yapmışsınız ve if else olayını uygulamalısınız.
Halletim hocam sağolun bu daha kullanışlı.

Hocam sadece şu kısıtlı kullanıcılar olayı kaldı. burayı o yüzden açtım. Onu nasıl yapıcam.

Şimdi hocam son sorun tabi umarım :)
Kısıtlı kullanıcı penceresi Yani AYARLAR butonu sadece admin tarafından gözüksün user kullanıcılar ayarlara müdahale edemesin.
FrmAnaEkran da olan AYARLAR butonu sadece admin şifresi ile giriş yapanlar tarafından gözükmesi user kullanıcılar bu ayarlar formuna giremesin.

Kısacası; Ayarlar tıklanırsa Kullanıcı admin yetkili değilse YETKİNİZ YOK UYARISI versin yada kullanıcı ise bu buton gözükmesin. Sadece Admin yetkisi ile giren kullanıcılara gözüksün.
Sayın hocam.
ilk resimdeki x olan yeri yanlış yazmışsınız alttakini yapın.
ikinci resimdekini eklerseniz Multipage sayfaları arasında geçişte gizlenme ve mesaj olayı çıkar.

Yada ikinci resimdeki Multipagechange kodlarını userformActivate yada Userforminitalieze kodlarında End subtan önce yazarsanız gizlenir.Tabi bu durumda mesaj olayı mantıksızlık olur belki.

1.png

2.png

Yada ikinci resimdeki işaretli olanı silip resimdekini ekleyin.

3.png

Sayın hocam.
ilk resimdeki x olan yeri yanlış yazmışsınız alttakini yapın.
ikinci resimdekini eklerseniz Multipage sayfaları arasında geçişte gizlenme ve mesaj olayı çıkar.

Yada ikinci resimdeki Multipagechange kodlarını userformActivate yada Userforminitalieze kodlarında End subtan önce yazarsanız gizlenir.Tabi bu durumda mesaj olayı mantıksızlık olur belki.

Ekli dosyayı görüntüle 28353

Ekli dosyayı görüntüle 28354
ilk resimdeki hatanız alttaki resimdeki gibi modül içindeki işaretli olanla aynı yazmadığınızdan.Burdan değiştiriseniz diğer yerlerede aynısı yazılmalı.

Kısaca açılışta adminmi değilmi diye hafızaya alınıyor değişkene.

4.png

Hocam verdiğiniz her iki örnekde işe yaramadı hata bile vermedi isterseniz bir denermisiniz.

Ekli dosyalar

• DENEME.xlsm
    1.9 MB · Gösterim: 2
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.
Geri