• Foruma hoş geldin 👋 Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Kritere Göre Veri Çekme

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.
Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

mcexrem

Bronz Üye
Kullanıcı Bilgileri
Aldığı beğeni
89
Excel Versiyonu
Office 2019 TR
Konuyu Başlatan
Merhabalar üstadlar,

dosyamın DATA sayfasından TEKLİF sayfasına veri çekiyorum. Aynı iki ürünün ambalaj miktarları farklı olduğu için ayrı ayrı stok tutmam gerekiyor. Gereksiz kalabalık yapmaması için TEKLİF sayfası A7 hücresinde "4.2*45 YHB MUV" seçtiğimde marka olarak ASO seçtiğimde 5000 adet olarak işlem yapmasını, aynı ürünün sonu SLC seçtiğimde 6000 adet olarak işlem yapması mümkün müdür?

Ekli dosyalar

• TEST.xlsm
    329 KB · Gösterim: 6
DÜZELTME: aynı ürünün seçtiğimde SELECTRON markayı sonu SLC seçtiğimde 6000 adet olarak işlem yapması mümkün müdür?

Diğer konunuz ile aynı soru mu?

Hayır hocam bu konu ile ilgilidir.

Evet hocam miktarları farklı olduğu için sonlarına markaları yazdım. TEKLİF sayfası F sütununa yazması gerekiyor.

formül getiriyor ama ben aynı ürünü tek isim altında kullanmak istiyorum bu yüzden data dosyasını güncelledim sağ sütuna ikinci markanın ambalaj miktarını da ekledim. Yani TEKLİF sayfasında 4.2*45 YHB MUV seçip markayı ASO seçtiğimde data sayfası C sütunundaki verileri almasını SELECTRON markayı seçtiğimde de D sütunundaki verileri F sütununa vermesini talep ediyorum.

Ekli dosyalar

• Satın Alma_refaz.xlsm
    337.7 KB · Gösterim: 6
Formülden pek anlamam ama F7 ye alttaki formülü ekleyip alta çekin.
SELECTRON varsa D sütuna bakar yoksa ne yazarsa yazsın C sütununa bakar.

C#:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Çözüm
kralsın :) teşekkür ederim.

boş hücrelerin hatalı çıkmaması için eğerhata ile boş hücrelerin hatasını da gizledim.
Kod:
Değerli Misafirimiz İçeriği Görebilmek İçin Üyemiz İseniz Giriş Yap'ın Ya da Üye Ol'un.

Durum
Konu Çözümlendiği İçin Kapatılmıştır.

Konuyu okuyanlar

Geri